Czy paznokcie hybrydowe to dobry pomysł?

Czy paznokcie hybrydowe to dobry pomysł?

Manicure hybrydowy już dłuższy czas temu zyskał w Polsce bardzo dużą popularność. Głownie z racji tego, że jest to łatwy sposób na utrzymanie pięknych i zadbanych paznokci. Czym jednak jest manicure hybrydowy i jakie są zalety i wady tej techniki? Odpowiedzi na te pytanie udzielimy w poniższym tekście.

Manicure hybrydowy – krótka charakterystyka

lakier hybrydowyManicure hybrydowy to wygodny i szybki sposób na zrobienie ciekawego i trwałego manicure paznokci. Przy wykorzystaniu tej techniki można zarówno wykonać paznokcie w jednym kolorze jak i ze wzorkami, choć to z pewnymi ograniczeniami. Co ważne ten rodzaj manicure’u nie umożliwia przedłożenia paznokci jak to jest w przypadku żeli czy tipsów. Zasadniczo manicure’owi hybrydowemu bliżej do tego klasycznego. W obu przypadkach płytkę paznokcia najpierw się poleruje, a następnie jest nanoszony na nią specjalny lakier – lakier hybrydowy, który to utwardzany jest za pomocą lamp UV. Utwardzony lakier odporny jest na zarysowani i odpryski dzięki czemu jest o wiele bardziej trwały od tego tradycyjnego. Taki manicure wytrzymuje od dwóch do trzech tygodni, po czym konieczne jest usunięcie go. Należy jednak zaznaczyć, że do usunięciu lakieru hybrydowego potrzebny jest specjalny preparat acetonowy.

Manicure hybrydowy wady i zalety

lakier hybrydowyW artykule na portalu portal.abczdrowie.pl można przeczytać, że manicure hybrydowy zyskał swoja popularność głownie dzięki temu, że jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Szybkość wykonania jak i fakt, że z paznokciami przez 2-3 tygodnie nie trzeba nic robić należy do największych zalet tego rozwiązania. Niewątpliwa zaletą jest także i to, że jest to metoda zdecydowanie mniej inwazyjna niż tipsy czy żele, a co za tym idzie nie uszkadza ona tak wyraźnie płytki paznokci. Fakt ten sprawia, że bezpośrednio po zdjęciu lakieru hybrydowego możliwe jest nanoszenie kolejnego. Dodatkowo manicure hybrydowy dobrze wygląda tak na długich jak i krótkich paznokciach. Sam zabieg kosztuje około 60 zł w gabinecie kosmetycznych, dzięki czemu jest on dość przystępny, co niewątpliwie też przemawia na korzyść tego rozwiązania. Jak każde rozwiązania tak i to posiada wady. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że jakość wykonania manicure zależy od umiejętności kosmetyczki. Dobra kosmetyczka wykona manicure, który będzie prezentował się dobrze przez cały czas noszenia, niestety mniej profesjonalna usługa może skutkować zarówno mało estetycznym manicure’em jak i być przyczyna jego nietrwałości. Niewłaściwie nałożony lakier hybrydowy czy też nie odpowiednio przygotowana płytka paznokcia może sprawić, że lakier będzie odchodzić. Minusem tego rozwiązania jest także fakt, że już po tygodniu może być widoczny odrost. Dodatkowo nieco obaw budzi konieczność stosowania lamp UV, choć teoretycznie nie zagrażają one zdrowiu osób korzystających z tego rozwiązania, to jednak można zauważyć, że dłonie na których wykonuje się taki manicure wymagają  dodatkowej pielęgnacji. Niemniej manicure hybrydowy to nadal wygodne sposób na piękne paznokcie.

Dla kogo manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowyManicure hybrydowy jako wygodny i szybki sposób na wykonanie dość trwałego manicure’u zalecany jest przede wszystkim osobom, które szykują się do jakiegoś dłuższego wyjazdu na którym nie konieczne będzie czas zajmować się pielęgnacją dłoni i paznokci. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób zabieganych, tak zapracowanych kobiet jak i tych zajmujących się opieką nad dziećmi. Przy czym należy zaznaczyć, że lakier hybrydowy w niektórych sytuacjach może wywoływać reakcje uczuleniowe, a co za tym idzie ostrożność zaleca się osobom ze skłonnością do alergii jak o i kobietom w ciąży. W takim wypadku warto sprawdzić skład lakieru jak i skonsultować się z kosmetyczką.

Manicure hybrydowy w domu

Manicure hybrydowyManicure hybrydowy nie koniecznie musi być wykonywane w gabinecie kosmetycznym. Obecnie z powodzeniem taki manicure można wykonać w warunkach domowych, jednak należy w tym celu zgromadzić odpowiedni sprzęt i akcesoria. I tak do domowego manicure’u hybrydowego będzie nam potrzebny:

 • lakier hybrydowy,
 • baza pod lakier,
 • utwardzacz,
 • odtłuszczacz do paznokci,
 • lampa UV,
 • frezarka do paznokci,
 • pilnik do paznokci,
 • folia aluminiowe,
 • waciki bezpyłowe,
 • aceton do zmywania paznokci.

Są to niezbędne rzeczy do wykonania manicure’u hybrydowego, jeśli jednak mamy problem ze zdecydowaniem się na poszczególne rozwiązania można wybrać cały zestaw do paznokci hybrydowych z lampą. W takich zestawach zwykle są z dwa czy trzy kolory lakieru jak i cała reszta potrzebnego sprzętu. Jeżeli chodzi o ceny zestawów to są one bardzo różne, w zależności od rodzaju lampy, producenta lakierów jak i jakości pozostałych elementów. Na początek z powodzeniem wystarczy tańszy zestaw, który zwykle można kupić za około 200 złotych.

W kwestii podsumowania tematu

Paznokcie hybrydowe to niewątpliwie wygodne rozwiązanie dla osób, które chcę mieć trwały i naturalnie wyglądający manicure. Należy jednak pamiętać o umiarze, ponieważ choć sam lakier hybrydowy nie uszkadza płytki paznokcia to jednak aceton wykorzystywany do jego usuwania już tak.

Jedna odpowiedź so far.

 1. Paznokcie hybrydowe są świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które zajmują się domów. Podczas zbywania, sprzątania i prania lakier nie odpryskuje i nie schodzi. Dzięki czemu można się cieszyć długotrwale pomalowanymi paznokciami.

Dodaj komentarz