Zasilacz montowany na szynie

Zasilacz montowany na szynie

Jeśli potrzebujemy zasilacza montowanego na szynie do sterowania procesem, automatyki lub sprzętu medycznego, mamy kilka różnych opcji. W tym artykule omówimy serie zasilaczy DIN. Możemy także sprawdzić serię NDR. Seria zasilaczy szynowych jest idealna do różnorodnych zastosowań związanych ze sterowaniem procesami i automatyzacją. Dzięki szerokiemu zakresowi napięcia wejściowego i wyjściowego ten zasilacz może spełnić wszystkie nasze wymagania. 

Budowa mocnego zasilacza DIN

mocny zasilacz 24v dinPosiada również zabezpieczenie przeciwzwarciowe i przeciążeniowe. Seria zasilaczy szynowych posiada 1, 2 lub 3 wyjścia. Seria zasilaczy szynowych obejmuje przetwornice AC-DC, zasilacze DC-UPS, ładowarkę akumulatorów, monitor komunikacyjny i wiele innych. Oferuje również zewnętrzne adaptery o wysokiej ocenie niezawodności. Falowniki i ładowarki sinusoidalne serii NTS/NTU zostały zaprojektowane tak, aby spełnić wymagania rynku dotyczące wysokiej gęstości mocy. Producenci oferują również adaptery ścienne z możliwością zmiany wtyczki DC i zasilaniem klasy II bez bolca uziemiającego. Niskoprofilowy zasilacz AC/DC montowany na szynie DIN charakteryzuje się niskoprofilową, wysokowydajną konstrukcją, która akceptuje wejścia prądu przemiennego od dziewięciu do pięćdziesięciu trzech woltów. Zapewniają również wyjścia niskonapięciowe ze standardowych zasilaczy na szynę DIN 24 V AC-DC. Oferują niskie wewnętrzne ciepło odpadowe i obliczoną żywotność wynoszącą jedenaście lat. Seria jest dostępna w modelach z jednym wyjściem i dwoma wyjściami. Wersja z pojedynczym wyjściem serii DDA oferuje +12 V, 20-amperowe wyjście; podczas gdy model z dwoma wyjściami obsługuje wejścia od 3,3 do 15 V, czternaście woltów i dwadzieścia cztery wolty. Te montowane na szynie zasilacze, takie jak mocny zasilacz 24v din mają szeroki zakres napięcia wyjściowego (od siedmiu do dwudziestu czterech woltów AC) i mogą wytrzymać przepięcie 300 woltów AC przez pięć sekund. Są one również zdolne do liniowego obniżania wartości znamionowych powyżej pięćdziesięciu sześciu stopni C i mogą być połączone równolegle w celu uzyskania większej mocy.

Oprócz tego, że są bardzo wydajne, konstrukcje tych zasilaczy są wysoce niezawodne i minimalizują wytwarzanie ciepła, co skutkuje mniejszą powierzchnią, wydłużoną żywotnością i niższym całkowitym kosztem posiadania. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, zasilacze montowane na szynie są dostępne w wielu konfiguracjach, w tym zasilacze nadmiarowe i bezprzerwowe. Szyna DIN stała się standardem w zastosowaniach przemysłowych i stała się stałym elementem skrzynek rozdzielczych, szaf i maszyn.

Komentarze są wyłączone.