Zalety wynikające z zastosowania kurtyn w magazynie

Zalety wynikające z zastosowania kurtyn w magazynie

W każdym z magazynów szybkość i bezproblemowość procesów transportu wewnętrznego ma kluczowe znaczenie. To bowiem od szybkości rozładunków i załadunków zależy ilość obsługiwanych dziennie zamówień. Na drodze wózków widłowych nie powinny znajdować się zatem żadne przeszkody. Bardzo dużym utrudnieniem pracy operatorów widłowych jest konieczność otwierania i zamykania bram, które znajdują się pomiędzy różnymi sekcjami hal magazynowych.

Kurtyny ułatwiły pracę operatorów wózków widłowych

kurtyna magazynowaAby przeciwdziałać trudnieniom pojawiającym się w czasie transportu wewnętrznego wielu rozsądnych zarządców magazynów decyduje się na inwestycje w postaci kurtyn magazynowych. Te przesłony skutecznie rozdzielają pomieszczenia, zapobiegają pojawianiu się przeciągów i utraty ciepła. Bardzo sprawdzają się również w miejscach gdzie występuje okresowe duże natężenie poruszania się osób i wózków widłowych. Osoby mogą przechodzić przez kurtyny magazynowe bez żadnym problemów. Podczas przejazdu wózków willowych zalecane się odsłonięcie kurtyny. Wykonywanie tej czynności zdecydowanie wydłuża żywotność kurtyny. Aby ułatwić przemieszczenia się wózków widłowych przez kurtyny istnieje możliwość zainstalowania systemu umożliwiającego automatyczne zasuwanie i rozsuwanie kurtyn. Taka kurtyna magazynowa na sygnał wygenerowały z pomocą pilota przez operatora wózka widłowego zamyka się i otwiera w wskazanym przez użytkownika czasie. Te rozwiązanie niweluje konieczność wychodzenia z wózka widłowego i ogranicza ubytki ciepła z pomieszczeń magazynowych. Wykonanie kurtyn jest bardzo solidne. Cechują się one bardzo dużą żywotnością. Wykonane są zazwyczaj z polichlorku winylu, który cechuje się elastyczności i jednocześnie bardzo wysoką wytrzymałością. Uchwyty mocujące, szyny oraz prowadnice z kolei wykonane z wysokiej jakości stali. Sam mechanizm jest dopracowany i bezawaryjny. Praca takiej kurtyny jest cicha i nie wymaga częstego serwisowania.

Zastosowanie kurtyn w halach magazynowych zrewolucjonizowało pracę w tego typu obiektach. Operatorzy wózków widłowych nie muszą już wychodzić z wózka widłowego za każdym razem podczas przejazdów pomiędzy poszczególnymi sekcjami hal. Kurtyny magazynowe zdecydowanie ułatwiła pracę w magazynie, dzięki czemu możliwe jest także wykonie większej ilości załadunków i rozładunków z czasie doby.

Komentarze są wyłączone.