Zalety własnego ogrodu w słoiku

Zalety własnego ogrodu w słoiku

Sukulenty są takimi roślinami, które nie potrzebują wymagających warunków. Jest to bardzo fajna opcja dla osób, które nie lubią lub nie mają czasu na zajmowanie się kwiatami lub ciągle zapominają o ich systematycznym podlewaniu. W dodatku taka kompozycja roślin wygląda niezmiernie efektownie i pasuje niemal do każdego wnętrza.

Jakie rośliny we własnym ogrodzie w słoiku?

własny ogród w słoikuDodatkowo, takie sukulenty nie są bardzo drogie. Możemy mieć swój własny ogród w słoiku na wyciągnięcie ręki. Nie tylko chodzi o to, że możemy kupić go już prawie w każdym większym sklepie ale możemy go zrobić sami, co wbrew pozorom nie jest wcale takie bardzo trudne. Potrzebujemy oczywiście spory słoik. Jeśli chcemy las, który wytwarza swoją własną atmosferę musimy mieć słoik zamknięty i całkowicie szczelny. Jeśli chcemy mieć rośliny, które potrzebują troszkę naszego wkładu ale też dają wiele satysfakcji kwitnąc cały rok na zielono- musimy mieć duży słoik z wycięciem. Można go kupić również w każdym większym sklepie w niskiej cenie. Kolejnym krokiem jest zakup ściółki- tutaj w zależności od tego jakie rośliny chcemy mieć w słoiku musimy wiedzieć, które podłoże będzie dla nich najwłaściwsze. Jeśli chcemy mieć typowy las, najlepszym podłożem będzie gruboziarnisty piasek lub żwir, natomiast dla innych roślin, na przykład pokojowych- najlepsza będzie żyzna gleba. Aby las w słoiku przetrwał niezbędnym dodatkiem jest węgiel aktywny, który spowoduje, że rośliny będą rosły w takiej atmosferze. Na słoik możemy założyć linę jutową lub sznurek i fantazyjnie go obwiązać, tworząc wspaniałą dekorację. Za słoik może służyć również wysoki, szeroki wazon. Są również dostępne specjalne preparaty, które włożone do takiego słoika wydzielają specyficzny, bardzo ładny zapach dużego, prawdziwego lasu. Taka dekoracja przypadnie na pewno do gustu każdej osobie, która odwiedzi nasz dom czy nasze mieszkanie. Jest to bardzo prosty ale i oryginalny dodatek, który to można ustawić w dowolnym miejscu.

Kompozycja przez nas stworzona będzie doskonałym prezentem dla najbliższych ale i dekoracją dla naszego domu. Nie jest czasochłonna ani pracochłonna, nie musimy też przeznaczyć na nią majątku, zarówno wtedy, kiedy chcemy kupić gotowy produkt czy jeśli chcemy zasadzić własną kompozycję.

Komentarze są wyłączone.