Zalety terapii grupowej

Zalety terapii grupowej

 

Każdego roku mnóstwo osób bierze udział w terapii grupowej. Takie terapie dotyczą najróżniejszych tematów. Podczas terapii poruszane są chociażby tematy dotyczące śmierci bliskich, narkotyków bądź też alkoholu. Czym takie terapie grupowe różnią się od indywidualnych?

Czy warto uczęszczać na terapię?

terapia grupowaTerapie grupowe zrzeszają większą liczbę osób podczas sesji. Na terapii indywidualnej jest natomiast tylko jedna osoba plus oczywiście ten, kto daną terapię prowadzi. Zalety obu rozwiązań są zupełnie inne. Często na początku niektóre osoby przechodzą terapię indywidualną, a później zalecane jest im wzięcie udziału w terapii grupowej. Dlaczego? Ponieważ terapia grupowa sprzyja przede wszystkim otwarciu się. Można podczas niej opowiedzieć swoją historię większej liczbie osób. Co więcej te osoby zmagają się z podobnym problemem co my, rozumieją nas i potrafią się wczuć w nasze położenie. Taka sytuacja jest czymś zupełnie wyjątkowym. W swoim najbliższym otoczeniu czasem bardzo trudno jest nam znaleźć kogoś, kto faktycznie by nas zrozumiał i wiedział, z czym na co dzień się borykamy. Podczas tego typu terapii oczywiście mamy do czynienia z różnymi ludźmi. Z niektórymi z nich możemy się zaprzyjaźnić i spędzać więcej czasu. Dzięki terapii możemy zatem zyskać towarzysza, który będzie z nami dzielił podobny problem, który będzie dla nas naprawdę ogromnym wsparciem. Takie terapie zatem wspomagają osoby z różnymi problemami udzielając im nie tylko pociechy podczas sesji, ale niekiedy i później również.

Terapia grupowa czasem może nas przerażać. Nie każdy ma bowiem w sobie aż tyle odwagi, by opowiadać innym osobom o problemach, z którymi się boryka. Jednak taka opowieść ma bardzo często działanie oczyszczające i pomaga wyzbyć się negatywnych uczuć.

Zobacz też https://adrianacylwik.pl

Komentarze są wyłączone.