Zalety sztukaterii wewnętrznej

Zalety sztukaterii wewnętrznej

Wydawać by się mogło, że dekoracyjna rola sztukaterii nie cieszy się już tak ogromną popularnością, jak miało to miejsce w przeszłości. Otóż nic bardziej mylnego. Gzymsy, listwy czy rozety pojawiają się coraz częściej w naszych domach, jednak nie są one elementami tradycyjnych aranżacji. Współczesne trendy w architekturze pozwalają na wykorzystanie tych elementów w nieco innych, bardziej nowoczesnych formach. Dziś przyjrzymy się nieco bliżej samym gzymsom.

Gzyms wewnętrzny – do jakich pomieszczeń?

gzymsy wewnętrzneMyśląc o sztukaterii nie sposób nie pomyśleć o gzymsach. Wielu osobom kojarzą się one jednak tylko i wyłącznie z elementami stosowanymi na zewnątrz okazałych budowli. Mogą one jednak być wykorzystywane również wewnątrz budynków, a ich mnogość pozwala na stworzenie niezwykle efektownych aranżacji. Same gzymsy wewnętrzne sprawdzą się zarówno w przypadku bardziej tradycyjnych pomieszczeń jak i tych nowoczesnych, minimalistycznych. Nie bójmy się także mieszać kilku stylów, z pewnością uzyskamy dzięki temu niepowtarzalny efekt. Ich zastosowanie we wnętrzach przypadnie tu gustu miłośnikom symetrii, gdyż pozwolą one na uzyskanie prostych, równych przestrzeni. W ostatnich latach bardzo popularne stały się kolory pudrowe. W połączeniu z białymi gzymsami pomogą uzyskać pomieszczenia w stylu glamour. To, że kupujemy sztukaterię w kolorze białym wcale nie oznacza jednak, że musi ona pozostać w takiej tonacji. Bez najmniejszych obaw możemy pomalować gzymsy farbą akrylowa, jeżeli marzymy o jednolitej powierzchni ściany. Gzymsy nie muszą być tylko i wyłącznie ozdobą. Jeżeli montaż zostanie przeprowadzony w odpowiedni sposób, dzięki nim ukryjemy nierówności ściany bądź powierzchnię, która wymaga remontu. Z pewnością pomieszczeniami, w których odnajdą się najlepiej są sypialnia oraz salon. Nie bójmy się jednak eksperymentować, doskonałym rozwiązaniem będzie montaż ich w łazience. Dzięki odpowiednio zabezpieczonej powierzchni, nie musimy się obawiać, że wilgoć zadziała na nie w jakikolwiek sposób.

Mimo, że liczba dostępnych rozwiązań jeżeli chodzi o sztukaterię może przyprawić o zawrót głowy, pamiętajmy, aby elementy te wybierać z rozwagą i wyczuciem. Zbyt duża ilość gzymsów o sporych rozmiarach, może okazać się przytłaczająca. Dobrym rozwiązaniem jeżeli chcemy uniknąć gafy, jest odnalezienie inspiracji w magazynach czy internecie.

Komentarze są wyłączone.