Zalety ogrzewania budynków ekogroszkiem

Zalety ogrzewania budynków ekogroszkiem

Ogrzewanie budynku jest jednym z najważniejszych aspektów szczególnie zimą. Człowiek jest bowiem organizmem, który preferuje temperaturę na niezmiennym poziomie. W zależności od szerokości geograficznej na której się znajduje często zachodzi konieczność dogrzewania przestrzeni. Najczęściej do tego celu wykorzystywane są nadal instalacje centralnego ogrzewania.

Cechy charakterystyczne ekogroszku

ekogroszek pieklorzCoraz częściej jednak spotkać można nowoczesne urządzenia takie jak pompy ciepła czy kolektory słoneczne, które do swojego działania nie potrzebują spalania paliw konwencjonalnych. W przypadku tradycyjnej instalacji centralnego ogrzewania zachodzi proces spalania paliwa co z kolei powoduje ogrzanie cieczy roboczej znajdującej się w ściankach kotła. Jest ona następnie transportowana do wymienników ciepła, gdzie następuje oddanie zgromadzonej w niej energii cieplnej. Cykl jest powtarzany w układzie zamkniętym. Do ogrzewania kotłów często wykorzystuje się ekogroszek pieklorz, który posiada dobre właściwości. Charakteryzuje się on granulacją na poziomie 5-25mm, wartością opałową sięgającą 26-28MJ/kg, zawartością popiołu poniżej siedmiu procent, zawartością siarki poniżej jednego procenta, wilgotnością całkowitą na poziomie poniżej dziesięciu procent. Wszystko to sprawia, że paliwo to doskonale nadaje się do stosowania w instalacjach centralnego ogrzewania.

Świetnie sprawdza się szczególnie w kotłach czwartej oraz piątej klasy ekologicznej. Opał można bez problemu zakupić w specjalistycznych składowiskach rozlokowanych na terenie kraju. Warto jednak dodać, że istnieje również możliwość zamówienia produktu za pośrednictwem Internetu co jest wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem. Ekogroszek jest z reguły pakowany w opakowania jednostkowe po 25kg. Te z kolei zbiorczo umieszczane są na europalecie o obciążalności 1000kg.

Komentarze są wyłączone.