Zalety nasion konopi

Zalety nasion konopi

Wiele roślin jest w dzisiejszych czasach niedoceniana. Jednak wiedza poprzednich pokoleń pokazuje, że warto korzystać z tego, co daje nam natura. Jest to przecież potwierdzone w efektach, których nie trzeba potwierdzać naukowo bo są widoczne gołym okiem.

Preparaty z nasionami konopi

nasiona konopiWiele z tych naturalnych dobroci natury jest jednak nieosiągalna w naszym kraju na tyle, aby można je było legalnie stosować. Jednym z takich przykładów są nasiona konopi. Mają one bardzo wiele zalet i pozytywnych cech, które powodują, że są one naturalnym lekarstwem na bardzo wiele schorzeń. Są również nazywane superskładnikami diety, ze względu na optymalną zawartość aminokwasów oraz proporcji kwasów tłuszczowych. Można je spotkać już w niektórych sklepach w naszym kraju. Przede wszystkim w sklepach ekologicznych oraz w tych z biożywnością. Nasiona konopi poza wymienionymi zaletami zawierają w swoim składzie również dużą zawartość łatwoprzyswajalnego białka, więc mogą być z powodzeniem stosowane jako suplement codziennej diety. Wpływają one przede wszystkim na profil lipidów we krwi. Mogą być stosowane jako suplement ze względu na wiele cech wpływających na włosy, skórę, paznokcie oraz ogólne samopoczucie. Swój pozytywny wpływ na krew człowieka zawdzięczają właśnie wymienionej wcześniej optymalnej proporcji kwasów tłuszczowych,  które przez Polaków są spożywane w nieprawidłowej ilości. Polacy więcej spożywają kwasów omega-6 w stosunku do kwasów omega-3 a stosunek powinien być optymalny ze względu na brak ich syntezy przez organizm.

Nie są one tak bardzo popularne w Polsce ze względu na to, że kojarzone są z marihuaną. Wyróżnia się jednak kilka rodzajów konopii i są te, które pozytywnie oddziałują na organizm człowieka i są wręcz zalecane do stosowania.

Komentarze są wyłączone.