Zakupy przed narodzinami dziecka – o czym nie można zapomnieć?

Zakupy przed narodzinami dziecka – o czym nie można zapomnieć?

Narodziny dziecka to niezwykłe wydarzenie, żeby jednak w pełni móc się tym cieszyć należy się do tego dobrze przygotować. Zakupami dobrze zająć się już nawet na dwa miesiące przed porodem, wówczas będziemy mieć wystarczająco dużo czasu by porównać oferty różnych sklepów. Pamiętajmy jednak o tym, że zakupów nie ma co robić z dużym wyprzedzenie, ponieważ tylko zagracimy sobie mieszkanie. Ważne jest także to co kupujemy, nie ma sensu wydać pieniędzy na zbędne rzeczy, a kupujmy jedynie te naprawdę potrzebne i praktyczne. O czym zatem nie można zapomnieć? Oto kilka wskazówek

Praktyczne rozwiązania dla młodej mamy

narodziny dzieckaZajmując się kompletowaniem wyprawki, zwykle przede wszystkim myślimy o tym co będzie nam potrzebne do opieki nad noworodkiem i w zasadzie jest to podejście słuszne, jednak należy także pamiętać o kupnie choćby tych podstawowych rozwiązań, które w pierwszych tygodniach i miesiącach pomogą młodej mamie w opiece nad dzieckiem. Wśród tych rozwiązań według www.edziecko.pl można by wskazać takie jak:

  • biustonosz do karmienia,
  • bluzka do karmienia,
  • koszule nocne i piżamy do karmienia,
  • poduszka do karmienia.

to rozwiązania o których zwykle zapominamy, a zdecydowanie ułatwią one kobiecie karmienie dziecka. Stanik dla matek karmiących można z powodzeniem kupić na krótko przed porodem, pamiętając jednak o tym by wybrać obwód stanika nieco mniejszy niż miałby on być teraz, ponieważ po porodzie zmniejszy się on. Koszule nocne do karmienia czy bluzki trykotowe także można jeszcze kupić przed samym porodem, jeżeli jednak chcemy zakupić jakąś bluzkę do karmienia na wyjście, bardziej elegancką, warto tym się tym zająć już po porodzie. Wówczas to będzie nam łatwiej dobrać coś w czym będziemy się dobrze czuć. Jeżeli chodzi natomiast o poduszkę do karmienia to warto ja kupić z całą resztą wyprawki. Przyda się ona nie tylko w czasie karmienia piersią, ale także i przy karmieniu butelką, dlatego warto o niej nie zapomnieć.

Układanie dziecka do snu – co się może przydać?

pościel do łóżeczka dla niemowlątKupno łóżeczka jest sprawa oczywistą, jednak jego wybór to kwestia w dużej mierze indywidualna, uzależniona od gustu rodziców jak i ich możliwości finansowych. Mówiąc jednak o akcesoriach do snu warto słów kilka powiedzieć o pościeli i kocykach. Jeżeli chodzi o pościel do łóżeczka dla niemowląt to warto pomyśleć o pościeli antyalergicznej. Pościel tego typu posiada na swej powierzchni pewne jony, które ograniczają rozwój grzybów i roztoczy. Taka kołdra jest całkowicie bezpieczna dla noworodka. Typową kołdrę mona także zastąpić kocykiem. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się kocyki minky. Są to dwustronne kocyki wykonane z jednej strony z bawełny, a z drugiej z polaru. Mają one antyalergiczne wypełnienie, dzięki czemu są przyjazne dla dzieci. Kocyki te z racji tego, że są dość grube i ciepłe, można wykorzystywać tak w wózkach w czasie spacerów jak i w łóżeczku jako przykrycie dla dziecka. Jeżeli chodzi o poduszkę do łóżeczka, to jeśli się na nią decydujemy to pamiętajmy o tym by była ona płaska jak i wykonana z delikatnych materiałów. Pamiętajmy jednak o tym, że przynajmniej na początku dziecko powinno spać na płasko bez poduszki.

Urbanka dla dziecka

kaftaniki dla dzieckaUbranka dla dziecka to podstawa każdej wyprawki. Na portalu dzidziusiowo.pl możemy znaleźć informację, że nie ma sensu kupować ich zbyt wiele, ponieważ dziecko bardzo szybko będzie rosło, dlatego kupmy te najbardziej potrzebne, zwracając pryz tym uwagę na ich jakość. Ubranka dla dzieci powinny być wykonane z najwyższej jakości bawełny, najlepiej ekologicznej, wówczas będziemy mieli pewność, że nie podrażnią one delikatnej skóry dziecka. Co do samych ubranek to zwykle warto kupić takie jak, śpioszki, półśpiochy bez stópek i ze stópkami, koszulki, jak i kaftaniki dla dziecka. Pamiętać także należy o czapeczkach i skarpetkach. Kupmy jednak tylko kilka sztuk, tak by ubrankami dla dziecka nie zapychać całej szafy, ponieważ za chwile i tak nie będą potrzebne.

Zabawki dla malucha

ZABAWKI DLA MALUCHAW trakcie kompletowania wyprawki dla noworodka zwykle kupuje się także i zabawki. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by kupić jedna czy dwie zabawki, które wpadną nam jakoś szczególnie w oko, ale w praktyce nie ma sensu z tym przesadzać. Po pierwsze za nim dziecko zacznie się czymkolwiek bawić trochę jeszcze potrwa, więc nie ma sensu zagracać całego mieszkania, a po drugie należy także liczyć się z tym, że od rodziny w prezencie z okazji narodzin dziecka i tak pewnie dostaniemy miedzy innymi zabawki, więc nie ma sensu wydawać na nie zbyt wielu pieniędzy, a raczej przeznaczyć je na coś innego, bardziej potrzebnego.

Podsumowując..

Dobrze przemyślanie zakupy przed narodzinami dziecka pozwolą nam się odpowiednio przygotować od opieki nad nim. Kompletując jednak wyprawkę dla dziecka pamiętajmy o umiarze, nie ma sensu kupować rzeczy, na wszelki wypadek. Wybierajmy tylko to co jest nam potrzebne, ponieważ wydatków związanych z opieką nad naszym maluchem będzie i tak dużo.

Jedna odpowiedź so far.

  1. Ciuszki są bardzo ważne, ale nie można przesadzać z ich ilością. Wiadomo, że taki maluszek szybko z nich wyrośnie. Poza tym trzeba pamiętać, że noworodka trzeba jakość przywieść ze szpitala, dlatego ważny jest wózek czy fotelik do samochodu.

Dodaj komentarz