Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w Poznaniu

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w Poznaniu

Osocze bogatopłytkowe, zwane też ,,wampirzym liftingiem”, staje się coraz popularniejszą metodą walki ze zmarszczkami. Jest to jeden z najbezpieczniejszych i najnaturalniejszy metod usuwania zmarszczek. jest idealny dla pań, które obawiają się efektu ,,naciągnięcia” po botoksie. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a preparat jest przygotowywany z krwi pacjentki. Osocze bogatopłytkowe zawiera więcej płytek krwi co przyspiesza procesy regeneracyjne.   

Na czym polega zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe?

osocze bogatopłytkowe poznańSam zabieg trwa około 1 godziny. Przed zabiegiem lekarz medycyny estetycznej musi pobrać od pacjenta 8 ml krwi. Następnie oddziela erytrocyty (czerwone krwinki) od osocza zawierającego płytki krwii. Potem dodaje do osocza czynnik aktywujący trombocyty do produkcji cytokin. Cytokiny to białka, które stymulują wzrost komórek. Osocze bogatopłytkowe Poznań może zostać wprowadzone do skóry pacjenta na dwa sposoby. Za pomocą mezoterapii, czyli wprowadzenia preparatu do skóry za pomocą iniekcji lub za pomocą wolumetrii, która polega na poprawieniu konturów twarzy i wstrzyknięcia preparatu liniowo wzdłuż zmarszczek. W tym zabiegu mamy do czynienia z wymuszaniem podziału komórkowego na komórkach macierzystych. Następuje pobudzenia fibroblastów – komórek tkanki łącznej, które są zdolne do produkcji kolagenu. Po zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego dochodzi do tworzenia nowych naczyń krwionośnych, uelastycznienia i ujędrnienia skóry. Po zabiegu skóra jest nawilżona i promienista. Efekty utrzymują się do pół roku. Osocze bogatopłytkowe pomaga w spłyceniu zmarszczek w okolicach oczu (kurze łapki), czoła, policzków i ust. Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego można także używać przy ujędrnianiu skóry szyi, dekoltu oraz dłoni. Z takiego zabiegu mogą korzystać osoby cierpiące na uszkodzenia stawów i ścięgien oraz uczulone na toksynę botulinową (botoks). Z kolei dla panów osocze bogatopłytkowe sprawdzi się w walce z łysieniem, ponieważ pobudza ono wzrost nowych włosków. 

Przeciwwskazaniami do poddania się terapii osoczem bogatopłytkowym są: przyjmowanie preparatów antykolagujących, choroby nowotworowe, choroby krwi, zaburzenia krzepliwości, aktywna opryszczka, wieloczynnikowa alergia, ciąża i karmienie piersią. Główną zaletą tej terapii jest wykorzystanie własnej krwi, co czyni ja niezwykle bezpieczną. Obniża to możliwość wystąpienia zakażenia do praktycznie zerowych. Przed zabiegiem warto zrezygnować z nakładania makijażu i zadbać o to, aby skóra była czysta i zdrowa. 

Komentarze są wyłączone.