Wymogi dotyczące budowy lakierni

Wymogi dotyczące budowy lakierni

Lakiernie samochodowe służą do malowania karoserii samochodowych. W związku z dużą ilością aut, które obecnie są w użytku, takie lakiernie mają całe rzesze klientów, a zapotrzebowanie na ich usługi jest bardzo duże. Z tego też powodu co chwila powstają nowe obiekty tego typu, które oferują usługi lakiernicze. Na klientów nie mają na pewno co narzekać, duże problemy występują jednak na etapie budowy.

Sprawdzona komora lakiernicza

sprawdzone komory lakierniczeTemat budowy lakierni samochodowych jest dość skomplikowany. Oczywiście większości z nas wydaje się, że do lakierowania samochodów wystarczy tylko zwykły garaż, w którym będziemy malować samochody. Liczne jednak wymagania dotyczące ochrony środowiska szybko weryfikują takie podejście. Pamiętajmy w końcu, że do lakierowania pojazdów używa się lakierów, które zawierają także wiele szkodliwych substancji chemicznych. Nie mogą być one po prostu rozprowadzane do środowiska w dowolny niekontrolowany sposób. Musi być zapewniona odpowiednia wentylacja wyposażona w filtry neutralizujące szkodliwe substancje. W lakierniach uzasadnione są sprawdzone komory lakiernicze, które zawierają odpowiednie systemy wentylacyjne. Komora lakiernicza to wyodrębniona część lakierni, zazwyczaj w formie obudowanej komory lub namiotu, dzięki której substancje nie wydostają się na zewnątrz w sposób niekontrolowany. Oczywiście te substancje nie zostają w środku komory, tylko są wyprowadzane specjalnym systemem wentylacyjnym, który posiada na samym końcu filtr węglowy. To zatrzymuje i neutralizuje wszelkie szkodliwe substancje, natomiast oczyszczone powietrze jest wyprowadzane na zewnątrz komory. W lakierniach może wystąpić kilka takich komór, które bez problemu mogą znajdować się obok siebie. Wykorzystując atestowane komory na pewno nie będziemy mieli problemu z uzyskaniem zgody na budowę lakierni samochodowej.

W przypadku budowy lakierni musimy udowodnić, że nie będzie ona miała negatywnego wpływu na środowisko. Bez tego nie da się uzyskać pozwolenia na budowę tego typu obiektu. Na szczęście korzystając z gotowych rozwiązań jesteśmy w stanie bardzo ułatwić sobie to zadanie, ponieważ są one atestowane, co oznacza, że nie powinno być problemów z zaakceptowaniem ich przez odpowiednie organy. Nie będzie już potrzeby udowodnienia, że mamy u nas odpowiednie systemy zapobiegające rozprzestrzenianiu się szkodliwych substancji.

Komentarze są wyłączone.