Wykorzystanie suwnic w przemyśle mechanicznym

Wykorzystanie suwnic w przemyśle mechanicznym

 

Czy zastanawiał się ktoś kiedyś, jak duże fabryki radzą sobie z budowaniem ciężkiego sprzętu składającego się z wielu elementów? Czasy, w których potężne konstrukcje wznoszone były z pomocą ludzkich mięśni już dawno temu odeszły w niepamięć. Współcześnie dysponujemy sprzętem, dzięki któremu budowa maszyn stała się wyjątkowo prosta.

Bezpieczna obsługa suwnic jednodźwigarowych

suwnice jednodźwigaroweW zasadzie każda fabryka specjalizująca się w produkowaniu materiałów wielkogabarytowych dysponuje dziś odpowiednimi maszynami niezbędnymi do przenoszenia ciężkich przedmiotów. Specjalistyczne suwnice zdolne są dźwigać elementy, których waga waha się między stu a tysiącem kilogramów. Ogromne hale produkcyjne wyposażone są w tak zwane suwnice jednodźwigarowe, które z łatwością unoszą wyjątkowo ciężkie przedmioty. Wykwalifikowany pracownik hali siedzący za sterami suwnicy swobodnie steruje hakiem, którego zakres ruchu dostosowany jest do indywidualnych potrzeb danego zakładu. Wyposażony w inteligentne wspomaganie manualny pulpit sterowy pozwala na manewrowanie wysięgnikiem z doskonałą precyzją nawet do jednego centymetra. Obsługa tego typu sprzętu jest zatem wyjątkowo prosta i całkowicie bezpieczna. Zasiadający w kokpicie z mocnej, stalowej konstrukcji operator poza tym, co widzi z kabiny, ma do dyspozycji kilka monitorów, na których śledzi każdy ruch swojej suwnicy. Dodatkowo konstrukcja wyposażona jest w bezpieczniki chroniące pracownika przed mogącymi wystąpić napięciami elektrycznymi, a antykolizyjny system urządzenia chroni przed wystąpieniem błędu tak zwanego czynnika ludzkiego.

Mechaniczne suwnice są wyjątkowo wytrzymałe, dzięki czemu stanowią dodatkowe zabezpieczenie dla konstrukcji samej hali produkcyjnej. Wykorzystanie ich przy produkcji ciężkich przedmiotów to sprawa oczywista w dzisiejszych czasach.

 

Komentarze są wyłączone.