Wykorzystanie grzejników elektrycznych na podczerwień

Wykorzystanie grzejników elektrycznych na podczerwień

Koszty ogrzewania domu mają znaczący wpływ na nasz domowy budżet. Nic dziwnego, że standardowe rozwiązania nie są dla nas już wystarczające właśnie ze względu na rosnące koszty energii. Dlatego poszukuje się nowatorskich rozwiązań, które przyczyniają się od minimalizowania tych kosztów i przynoszą nam dodatkowe oszczędności.

Grzejnik elektryczny na podczerwień

grzejniki elektryczne na podczerwieńEkonomiczną technologią jest ogrzewanie z wykorzystaniem światła podczerwonego. Cała zasada działania tego systemu polega na zamianie energii elektrycznej na fale promieniowania podczerwonego tworząc coś jakby osobistego słońca w naszym mieszkaniu. Promienie podczerwone docierają do naszej skóry tworząc przyjemne ciepło podobnie jak promienie słoneczne na zewnątrz. Zaletą stosowania tego systemu jest niski koszt energii elektrycznej, którą w takim systemie wykorzystuje się dużo wydajniej. Obecnie produkuje się grzejniki elektryczne na podczerwień, które montuje się w pomieszczeniach gdzie chcemy korzystać z tej formy ogrzewania. Formy takich grzejników często są bardzo estetyczne i dyskretne i pasują do wystroju naszego domu. Następną zaletą jest brak konieczności ciągnięcia instalacji rurowych do przesyłania ciepłej wody jak w ogrzewaniu centralnym. Grzejnik podłącza się do prądu jak zwykły grzejnik elektryczny tylko jego skuteczność jest dużo wyższa przez co nie zużywa aż tyle energii co tradycyjne urządzenia. Podobną skuteczność jak grzejniki elektryczne grzejniki działające na zasadzie promieniowania uzyskują przy dużo niższych temperaturach, dzięki czemu wilgotność powietrza jest zachowana wyższym poziomie i zwiększa się komfort takiego miejsca.

Popularność tych grzejników nie jest na razie zbyt duża. Wynika to z pewnych obaw odnośnie bezpiecznego wpływu promieniowania na nasze zdrowie, ale jak dowiodły badania naukowe nie jest ona wyższa niż przy stosowaniu tradycyjnych grzejników na ciepłą wodę, które także emitują promieniowanie cieplne, a używa ich większość osób.

Komentarze są wyłączone.