Wybierz swoje wymarzone miejsce wypoczynku

Wybierz swoje wymarzone miejsce wypoczynku

Każdy z nas chociaż raz wyjeżdżał na wakacje lub urlop z rodziną lub znajomymi. Taki wyjazd wymaga zawsze wcześniejszego zaplanowania, znalezienia miejsc do noclegu oraz zaplanowania trasy podróży. Zwłaszcza znalezienie wolnej kwatery, na przykład nad morzem, w środku sezonu, może okazać się dosyć problematyczne. Istnieje jednak sprawdzone rozwiązanie.

Zalety drewnianych domków letniskowych

projekt drewnianego domku letniskowegoWspomnianym rozwiązaniem jest zakup lub budowa domku letniskowego. Za domek letniskowy uznaje się budynek, którego główną funkcjonalnością jest zapewnienie nam miejsca do odpoczynku. Ważne jest, aby taki budynek nie przekraczał trzydziestu pięciu metrów kwadratowych powierzchni oraz posiadał najwyżej jedną kondygnację. Domek można dodatkowo wzbogacić o antresolę, ale nie może on posiadać użytkowego poddasza. Ponadto, jeśli nie prowadzimy działalności związanej z wynajmowaniem kwater, a chcemy jedynie mieć dla siebie miejsce do wypoczynku, musimy pamiętać, że możemy postawić tylko jeden taki domek na każde pięćset metrów kwadratowych naszej działki. W przeciwnym wypadku, jeśli nie spełnimy powyższych wymagań, będziemy musieli starać się o uzyskanie pozwolenia na budowę. Gdy wybierzemy już projekt drewnianego domku letniskowego możemy sami rozpocząć budowę lub, jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, zlecić ją fachowcom. Dzięki temu już nigdy nie będziemy musieli martwić się o dostępność kwatery. Będziemy mogli śmiało zorganizować spontaniczny wyjazd w weekend, z rodziną lub znajomymi, do naszego wymarzonego domku.

Posiadanie własnego domku letniskowego to same korzyści. Mają one mnóstwo zalet. Między innymi, dzięki swoim funkcjonalnościom, mogą przyjmować nas przez cały rok. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować kominek lub inny system ogrzewania, a także podłączyć energię elektryczną i bieżącą wodę. Taki wypoczynek różni się znacznie od spania na przykład w namiocie.

Komentarze są wyłączone.