Współpraca z psychologiem w różnych okolicznościach

Współpraca z psychologiem w różnych okolicznościach

 

Zastanawiając się nad wizytą u psychologa warto wcześniej wiedzieć co nas czeka. Chodzi tutaj o podstawowe zapoznanie się z ofertą. Na samym wstępie można przybliżyć sobie typy wizyt, które zaoferuje nam specjalista. Pierwszym z nich jest konsultacja psychologiczna. Jest to tak zwane wstępne spotkanie, które może rozłożyć się od jednej do trzech wizyt. Tutaj pacjent poszukuje źródeł swoich trudności oraz diagnozuje problem.

Co wnoszą spotkania z psychologiem?

psycholog w Jeleniej GórzeRównież gdy te dwa pierwsze kroki będą już za nami możemy obrać wspólną drogę leczenia, która będzie nas interesowała oraz dokonać wyboru dat jeżeli chodzi o dalsze konsultacje. Psycholog w Jeleniej Górze pomoże ustalić nam nasze cele terapeutyczne. Jest to ważne w skuteczności terapii. Psychoterapia indywidualna na którą się zdecydujemy to zazwyczaj od kilku do kilkunastu spotkań z naszym psychologiem. Taka wizyta trwa zazwyczaj około godziny i przebiega według różnych schematów, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Większość z nas często zastanawia się kiedy odwiedzić psychologa? Można wymieniać wiele przyczyn jednak najpopularniejsze z nich to chociażby stany depresyjne, spore problemy ze snem, żałoba, trudności w relacjach z innymi osobami, czy kłopoty w relacji z samym sobą. Są to tylko przykłady gdzie może nam pomóc specjalistyczna wiedza psychologów. Warto nie zwlekać z wizyta i spróbować tego pierwszego kroku czyli konsultacji. Często sama rozmowa z drugim człowiekiem może wiele wznieść do naszego życia. Profesjonalny gabinet może prowadzić też inną ofertę. Chodzi tutaj o specjalną psychoterapię dla par, które często przeżywają różnego rodzaju kryzysy. Wtedy pomoc psychologa może okazać się kluczowa jeżeli zamierzamy poprawić nasze relacje z partnerem. Są to często sytuacje ciężkie dla dwóch stron. Mogą dotyczyć poradzenia sobie z rozczarowaniem drugą osobą, obwinianiem jej czy też poradzeniem sobie ze zdradą.

Wtedy takie spotkania, które prowadzi specjalista są bardzo wyjątkowe. Może zdarzyć się, że lepiej postawić na tymczasową separację lub zastosować inne techniki, które pozwolą na odbudowę wygasłych uczuć. Ostatnią propozycją, którą znajdziemy u psychologa jest psychoterapia dla rodzin. Tutaj analogicznie możemy pokusić się o porady gdy następują problemy w relacjach, częste kłótnie bądź problemy wychowawcze z którymi borykają się rodzice. 

 

Komentarze są wyłączone.