Wrzos – podstawowe informacje o roślinie

Wrzos – podstawowe informacje o roślinie

Wrzos jest rośliną coraz częściej pojawiającą się w naszych ogrodach. Ich największym walorem estetycznym są drobne, różowoliliowe kwiaty uformowane w luźne, wielokwiatowe grona. To właśnie cienkie pędy w połączeniu z drobnym ulistnieniem oraz dekoracyjnymi kwiatami sprawiają, że jest to roślina chętnie wybierana do tworzenia aranżacji ogrodowych.

Wrzos – niezwykła ozdoba ogrodu

wrzosy szkółkaCo ciekawe sam wrzos jest nie tylko rośliną ozdobną. Przez wiele lat, a nawet współcześnie uważany jest za roślinę o właściwościach prozdrowotnych. Ziele i kwiaty wrzosu wykazują działanie przeciwzapalne, moczopędne, przeciwreumatyczne oraz uspokajające. Należy jednak pamiętać, że wszystkie te działania będą obecne jeśli roślina zostanie odpowiednio zebrana. Nie posiadając fachowej wiedzy, raczej nie powinniśmy się garnąć to wytwarzania jakichkolwiek specyfików. Zaletą jednak jest łatwa dostępność do wiedzy w internecie, dzięki czemu możemy się dowiedzieć, kiedy najlepiej zbierać kwiaty oraz jak je wykorzystać we właściwy sposób. Powróćmy jednak do rośliny jako formy ozdoby naszej posesji. Sam wrzos występuje w wielu odmianach, które różnią się pomiędzy sobą wysokością, pokrojem, barwą kwiatów oraz liści, a nawet terminami kwitnienia. Jeśli interesują nas wrzosy szkółka ma do zaoferowania wiele odmian. Warto zatem wybrać się do najbliższej oraz zapoznać z dostępnymi odmianami. Dzięki temu idealnie dopasujemy roślinę do naszych oczekiwań oraz miejsca w ogrodzie, w którym ją posadzimy.

Za ogromną powszechnością wrzosu przemawia również fakt, że jest on rośliną, którą możemy sadzić właściwie przez cały sezon wegetacyjny. Zwykle są one dostępne w okresie kwitnienia, jeśli jednak poszukujemy je w innym czasie, swoje kroki powinniśmy skierować właśnie do szkółki, gdzie odnajdziemy wrzosy o każdej porze roku.

Komentarze są wyłączone.