Wpływ zabiegów laserowych na zmiany skórne

Wpływ zabiegów laserowych na zmiany skórne

Rozstępy są rodzajem blizny, która rozwija się, gdy skóra rozciąga się lub kurczy zbyt szybko. Nagła zmiana powoduje, że kolagen i elastyna, które wspierają skórę, pękają. Kiedy skóra leczy się, mogą pojawić się rozstępy. Zabieg laserowy jest bardzo popularny w tym przypadku i pomaga zmniejszyć widoczność rozstępów.

Zabiegi laserowe na rozstępy

zabiegi laserowe lublinJeśli zauważasz rozwój rozstępów na swoim ciele, może to być związane z wieloma czynnikami. Szybki wzrost w okresie dojrzewania jest najczęstszą przyczyną. Rozstępy pojawiają się także bardzo często w okresie ciąży, kiedy brzuch kobiety znacznie rośnie w krótkim czasie. Ważne jest wtedy stosowanie odpowiednich preparatów aby zapobiec powstawaniu rozstępów. Szybka utrata lub wzrost wagi to kolejne przyczyny powstawania tego zjawiska, a także trening siłowy może powodować rozstępy, gdy następuje szybki wzrost mięśni. Wczesne rozstępy mogą powodować swędzenie. Z biegiem czasu kolor zanika, a wąskie pasy znikają pod skórą. Istnieje wiele preparatów do domowego leczenia rozstępów. Należy jednak pamiętać, że produkt należy stosować we wczesnych etapach ich powstawania, a leczenie wydaje się mieć niewielki wpływ na dojrzałe rozstępy. Poświęcenie czasu na delikatne wmasowanie produktu w skórę może zwiększyć jego skuteczność. Maści należy stosować codziennie przez kilka tygodni, a rezultaty pojawią się dopiero po pewnym czasie. Zabiegi laserowe Lublin jest dostępne w wielu salonach kosmetologicznych. Dermatolodzy stosują wiele procedur, aby rozstępy były mniej zauważalne, ale żadna z nich nie może całkowicie ich usunąć. Peeling chemiczny, laseroterapia, mikrodermabrazja oraz ultradźwięki to najczęściej stosowane terapie.

W razie pojawienia się zmian na ciele, warto się zastanowić, jaka jest ich przyczyna. Jeśli jest się świadomym okoliczności w jakich powstają rozstępy, dobrze jest stosować preparaty takie jak maści i żele. W przypadku, gdy na domowe sposoby jest za późno, terapie laserowe mogą znacznie zmniejszyć widoczność zmian.

Komentarze są wyłączone.