Warsztaty, które nie pozwolą się nudzić

Warsztaty, które nie pozwolą się nudzić

Pamiętam, że w wieku szkolnym w trakcie wakacji razem ze znajomymi mieliśmy takie dni, kiedy się niemiłosiernie nudziliśmy. Mimo tego, że byliśmy dość kreatywnymi dziećmi, to czasami brakowało nam weny twórczej do zabawy. Był jednak taki rok, że w czasie wakacji nasza parafia organizowała półkolonie, w których miałam okazję brać udział. Bardzo miło je wspominam- nie było wtedy mowy o nudzie

Wakacyjne zajęcia dla dużych i małych

warsztaty wakacyjne dla dzieciJak byłam dzieckiem to część wakacji spędzałam z rodzicami na wyjazdach, część, natomiast, na podwórku, pod opieką babci, podczas gdy rodzice chodzili do pracy. Pamiętam, że miałam grupę kolegów i koleżanek, z którymi abo się bawiliśmy albo niesamowicie nudziliśmy. Najmilej wspominam czas, w którym miałam możliwość brać udział w półkoloniach organizowanych przez moją parafię. Zdaje sobie sprawę z tego, że dla dzieci w trakcie wakacji bardzo cenne są zorganizowane zajęcia. Postanowiłam w tym roku we wakacje podjąć w związku z tym inicjatywę, która miała polegać na przygotowaniu letnich warsztatów. Zajmuje się z pasji domem kultury w naszej miejscowości i przy pomocy kilku znajomych zajęliśmy się przygotowaniem półkolonii właśnie tutaj. W programie będą między innymi zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe, a także wycieczki do kina czy do zoo. Największym zainteresowaniem, jak chodzi o zapisy, cieszą się na ten moment plastyczne oraz sportowe warsztaty wakacyjne dla dzieci, które zgodziły się poprowadzić znane w naszej społeczności osobistości. Zajęcia plastyczne poprowadzi mianowicie znana malarka z wieloletnim doświadczeniem, a sportowe jeden z piłkarzy z lokalnego klubu, grającego w pierwszej lidze ogólnopolskiej. Na razie mamy rozpisany plan zajęć na dwa tygodnie, jednak jeżeli rodzice z dziećmi będą chcieli, a nam starczy sił i energii, to pewnie przedłużymy nasze półkolonie. Organizacja takich warsztatów to dość spory nakład finansowy, jednak większość kosztów pokrywają nam sponsorzy. Rodzice wpłacać będą tylko symboliczne kwoty za udział swoich dzieci w warsztatach.

W tym roku postanowiłam urozmaicić wakacje dzieci z naszej miejscowości i zabrałam się za organizacje półkolonii. Będą się one odbywały głównie w formie warsztatów prowadzonych przez znane autorytety z różnych dziedzin. Udało nam się zorganizować dotacje od sponsorów i dzięki temu opłata za zajęcia będzie symboliczna. A dzieci w kreatywny sposób będą mogły spędzić wakacje.

Komentarze są wyłączone.