Usuwanie płytkich rys z szyb

Usuwanie płytkich rys z szyb

Każdy właściciel auta doskonale wie, iż wymiana szyby w aucie obniża jego wartość, ponieważ uznaje się to za powypadkowe zajście. Dlatego w przypadku płytkich zarysowań na szybie warto rozwiązań problem samodzielnie. Dzięki temu oszczędzimy sobie kosztu wymiany szyby oraz obniżenia wartości ogólnej auta. Przy tym rezygnacja z polerowania w warsztacie samochodowym też może być dość wysokim kosztem. Zestaw do polerowania nie jest drogi.

Odpowiednie polerowanie powierzchni szyby

usuwanie rys na szkleWielu z nas nie wie, że zarysowana szyba nie jest powodem do stresu oraz planowania jej wymiany. Oczywiście, dotyczy to płytkich zarysowań, które powstają najczęściej mechanicznie przez piasek albo zwierzęta. Z głębszymi rysami nie będziemy mogli już nic zrobić. Z kolei usuwanie rys na szkle, gdy są to płytkie zarysowania, nie jest wcale trudne. Wystarczy odpowiednio się przygotować. Zestaw do polerowania możemy kupić za niewielkie pieniądze w sklepie mechanicznym stacjonarnym albo internetowym. Zawiera się w nim najczęściej dwutlenek ceru, twardszy filc oraz polerka. Można też wykorzystać wiertarkę, której obroty możemy zmniejszyć. Dodatkowo przed rozpoczęciem polerowania należy szybę dokładnie wyczyścić. Wszelkie zabrudzenia mogą spowodować kolejne zarysowania. Następnie łączymy dwutlenek ceru z wodą, aż do uzyskania gęstej pasty. Nakładamy ją na szybę i przez cały czas pracy kontrolujemy, aby była wilgotna i nie przeschła. Z pomocą polerki z filcem rozpoczynamy pracę na maksymalnie 600 obrotach na minutę. Przesuwamy się w różnych kierunkach mocno ją dociskając. Pamiętajmy jednak, iż nie można zostawać w jednym miejscu na dłużej, ponieważ możemy doprowadzić do powstania wgłębienia w szybie. To bardzo niebezpieczne w trakcie jazdy, gdyż załamuje się światło. Po tym wystarczy szybę ponownie umyć w pasty. 

Dbanie o szyby w aucie jest dla wielu kierowców bardzo ważne, a pierwsze rysy powodują wiele stresu. Warto jednak pamiętać, że regularne polerowanie z pomocą pasty z dwutlenku ceru sprawi, iż będzie ona nienagannie się prezentować. Pamiętajmy jednak, że polerowanie pomoże nam tylko przy płytkich rysach. Z głębszymi nie będziemy mogli już nic zrobić. Nie obawiajmy się jednak niewielkich zarysowań. Są łatwe do usunięcia we własnym zakresie.

Komentarze są wyłączone.