Usługi bhp można outsourcingować

Usługi bhp można outsourcingować

W każdej firmie, która zatrudnia pracowników, powinny zostać wykonane szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolenia takie powinni przejść wszyscy pracownicy oraz pracodawca. Nie oznacza to jednak, że trzeba od razu zatrudniać w swojej firmie na stałe inspektora od kwestii bhp. Wystarczy jedynie skorzystać z usług wykwalifikowanej w tym osoby. Można zatrudnić specjalistę bhp na jednorazowe szkolenie albo skorzystać z outsourcingu tego rodzaju usług.

Z outsourcingu skorzystać może każda firma

outsourcing bhp wrocławJeśli chcemy skorzystać z outsourcingu usług w zakresie bezpieczeństw i higieny pracy to najlepiej zrobić to wówczas, kiedy taki specjalista od bhp jest nam potrzebny często, ale nie na stałe. Outsourcing tych usług polega na tym, że możemy wynająć pracownika tego działu od firmy, w której taka osoba jest zatrudniona. Ma to swoje plusy oraz korzyści podatkowe. Przede wszystkim oszczędzamy bo zatrudniamy specjalistę czy inspektora od bhp jedynie na te zlecenia, do których jest on w naszej firmie niezbędny. Decydując się na korzystny outsourcing bhp Wrocław otrzymujemy też faktury na takie usługi. Faktury rozliczamy sobie w firmie jako koszty, dzięki czemu obniżamy podatek. Jest to naprawdę policzalny i wymierny zysk finansowy. Na pewno w wielu firmach nie ma konieczności zatrudniania na stałe specjalisty od bezpieczeństwa i higieny pracy. To podobnie jak z usługami informatycznymi, które również coraz częściej się zleca się firmą oferującą ich outsourcing. W firmach, w których potrzebne są tylko okresowe szkolenia bhp potrzebna jest osoba, która te szkolenia przeprowadzi. Są jednak naprawdę duże firmy, jak na przykład banki, które muszą mieć swoich pracowników zajmujących się tymi kwestiami. W dużych firmach czy instytucjach dla specjalistów bhp jest tak dużo pracy, że bardziej opłaci się zatrudnić taką osobę na cały etat.

Zadaniem specjalisty od bezpieczeństwa i higieny pracy jest nie tylko szkolenie pracodawców i pracowników, ale również nadzorowanie przestrzegania przez wszystkich zasad bhp. Obowiązki specjalistów od bhp różnią się w zależności od branży. Usługi tego typu można wynająć, czyli skorzystać z ich outsourcingu. To nic innego właśnie jak wynajem tych usług od innej firmy, która je oferuje. Za całość wykonanej pracy otrzymujemy fakturę.

Komentarze są wyłączone.