Uprawa słodkich truskawek

Uprawa słodkich truskawek

Wielu właścicieli własnych niewielkich upraw narzeka na to, iż efekty pracy są niemiarodajne i zbiory owoców czy warzyw są znacznie niższe od oczekiwanych. Tak samo może być w przypadku uprawy truskawek, o które należy odpowiednio dbać, aby właściwie owocowały i były smaczne. Dlatego właśnie warto się dowiedzieć, jak prawidłowo dbać o truskawki.

Uprawiamy własne i słodkie truskawki

słodkie truskawki - uprawaMożliwość uprawy własnych owoców, na przykład truskawek, obecnie jest bardzo popularna. Chętnie decydujemy się na owoce, które wiemy jak zostały wyhodowane i czym były nawożone. W ten sposób możemy uniknąć stosowania chemicznych dodatków. Jeżeli chcemy mieć słodkie truskawki – uprawa powinna być odpowiednio prowadzona. Ważne jest przede wszystkim to, aby wybrać odpowiednią odmianę sadzonek. Nie wszystkie odmiany są soczyste, głęboko czerwone i słodkie, więc w takich wypadkach mimo chęci nie będziemy mieć idealnych owoców. Warto wziąć pod uwagę takie właśnie czynniki, które będą najbardziej istotne dla nas i w ten sposób dobrać odpowiednią odmianę. Dodatkowo część z nich jest łatwiejszych albo nieco trudniejszych w uprawie, mają konkretne wymagania, w związku z czym nie każda osoba sobie poradzi z taką uprawą. Na początek powinniśmy wybrać takie uprawy, które nie mają dużych wymagań, poczytać nieco więcej na temat doboru sadzonek, nawożenia, zapotrzebowania na wodę i nasłonecznienie oraz inne informacje na ten temat. Należy również pamiętać, że po trzech czy czterech latach uprawy konieczne może okazać się zmienienie jej miejsca, ponieważ ziemia nie będzie już tak żyzna ani odżywcza, a z każdym rokiem owoce truskawek będą coraz mniejsze oraz w mniejszej ilości. Znacznie może mieć także ilość opadów czy nasłonecznienie. W tym drugim przypadku warto postawić na nasłonecznione miejsca.

Reasumując, jeżeli zależy nam na tym, abyśmy mogli skorzystać z własnej uprawy słodkich owoców, powinniśmy wziąć pod uwagę odpowiedni dobór roślin. W takich wypadkach konieczne jest zapoznanie się z informacjami na temat poszczególnych odmian, aby wybrać te najsłodsze, najbardziej soczyste i szybko dojrzewające. Dzięki temu będziemy zadowoleni z uprawy i z posiadanych własnych, naturalnych owoców. Zwłaszcza, iż jest duża ilość gatunków truskawek i możemy wybrać odpowiednie dla siebie.

Komentarze są wyłączone.