Układy rekuperacji na terenie Kielc

Układy rekuperacji na terenie Kielc

 

Nowoczesne budynki wyposażone są w wiele instalacji, które do swojego optymalnego działania potrzebują energii elektrycznej oraz cieplnej. W związku z tym charakteryzują się one dużym zapotrzebowaniem na wyżej wymienione media. Sytuacja ta kłóci się z ogólnoświatowym trendem, który jest skierowany na oszczędność energii. Właśnie dlatego projektanci budowlani często muszą stosować nowoczesne rozwiązania oraz technologie, które mają za zadanie zrekompensować wyżej opisany stan rzeczy.

Jak działa rekuperator?

rekuperacja kielceWiele inwestycji jest obecnie realizowanych na terenie Kielc. Jest to uwarunkowane sytuacją rynkową oraz gospodarczą. Na terenie tego miasta bowiem na modernizację i wykorzystanie nowoczesnych źródeł energii udzielane są dofinansowania oraz dotację. W związku z tym wielu inwestorów prywatnych oraz instytucjonalnych decyduje się na tego typu postępowania. Bardzo często stosowana jest między innymi rekuperacja kielce, która ma zapewnić oszczędność energii cieplnej. Instalacje wykorzystujące rekuperatory są bowiem substytutem klasycznych instalacji wykorzystujących wentylację grawitacyjną czy mechaniczną. Instalacja z odzyskiem ciepła jest jednak znacznie bardziej wydajna pod kątem energetycznym. Do jej wykonania niezbędne są odpowiednie elementy takie jak kanały wentylacyjne. Warto dodać, że instalacja ta charakteryzuje się znacznymi kosztami w początkowej fazie. W trakcie eksploatacji jednak okazuje się, że tego typu rozwiązanie zwraca się średnio w ciągu kilku lat co jest bardzo dobrym rezultatem. Instalacja z odzyskiem ciepła świetnie sprawdza się szczególnie w dużych obiektach, które cechują się wieloma przeszkleniami. Przykładem mogą być chociażby biurowce czy obiekty reprezentatywne takie jak siedziby firm.

Ważną kwestią jest również moment, w którym inwestor zdecyduje się na tego typu rozwiązanie. Układ rekuperacji powinien być bowiem zaimplementowany już podczas projektu. Znacznie zmniejsza to koszty przystosowania obiektu do tego typu instalacji. Rekuperacja może być również wykonana w już istniejących obiektach jednak z ekonomicznego punktu widzenia rozwiązanie to jest średnio opłacalne. Na terenie Kielc funkcjonuje kilka podmiotów, które zajmują się kompleksowym montażem oraz serwisem tego typu rozwiązań.

 

Komentarze są wyłączone.