Tworzenie animacji stało się pasją

Tworzenie animacji stało się pasją

 

Od dziecka interesowały mnie wszelkiego rodzaju plastyczne zagadnienia. Dużo rysowałam, malowałam i wycinałam. Pewnego razu wybraliśmy się na wycieczkę klasową do miejsca, gdzie tworzono filmy animowane. Zauroczyło mnie to miejsca. Obiecałam sobie głęboko w sercu, że kiedyś będę tworzyła właśnie takie rzeczy. Nic więc dziwnego, że poszłam na studia graficzne i że teraz pracuje w wymarzonym zawodzie.

Marzenie o tworzeniu animacji

studia animacjiKiedy pierwszy raz trafiłam do studia animacji, zachwyciła mnie praca tam wykonywana. Jako dziewczynka, która uwielbiała wszelkiego rodzaju prace plastyczne, byłam pod wrażeniem tego, jak spod ręki człowieka mogą wyjść tak fantastyczne rysunki, które jeszcze na dodatek są wprawione na ekranie w ruch. Postanowiłam więc, że w przyszłości zajmę się tworzeniem bajek. Ostatecznie zrealizowałam ten cel. Ukończyłam grafikę na studiach artystycznych i poszłam do pracy do studia animacji, które zwiedzałam jako mała dziewczynka. Co prawda teraz większość bajek tworzonych jest w zupełności komputerowo, jednak wcale mi to nie przeszkadza. Odkryłam, że na komputerze można stworzyć podobne cuda, jak za pomocą ołówka. Oczywiście nie realizujemy tylko i wyłącznie projektów tworzonych komputerowo. Pojawiają się niekiedy zlecenia na klasyczne, rysowane bajki,, które są dla nas odskocznią od codziennej pracy. Rysowanie postaci bajkowych wymaga wyjątkowych umeijętności, cierpliwości i pochłania to o wiele więcej czasu, niż tworzenie przez programy komputerowe. Może też dlatego bajki tworzone na papierze są tak wyjątkowe. Rysownik wkłada w nie całe swoje serce. Każde pociągnięcie ołówka to tworzenie fragmentu jakiejś historii. Dla mnie ma to w sobie coś magicznego. Jak rysuje mam poczucie, że nadaje czemuś życie. Niesamowite jest też oglądanie filmu, kiedy już jest zmontowany.

Możliwość tworzenia bajek była moim marzeniem od momentu, kiedy będąc dzieckiem odwiedziłam studio animacji. Wszystko, co robiłam potem w życiu kierowało mnie w stronę zrealizowania tego marzenia. I ostatecznie zrealizowałam swój cel. Na ten moment mam przyjemność pracować w tym studio, które kiedyś odwiedziłam. Mam swój udział w tworzeniu zarówno komputerowych animacji, jak i klasycznych, rysowanych od ręki bajek, które wzbudzają mój największy sentyment.

 

Komentarze są wyłączone.