Twój druk cyfrowy

Twój druk cyfrowy

Druk cyfrowy jest bardzo popularny, gdyż stosuje się go przy produkcji większości materiałów reklamowych. Taka metoda nie wymaga przygotowania formy drukarskiej – wszystkie dane są przenoszone na papier drogą cyfrową. Jest to metoda druku płaskiego, zalecana przy niskich nakładach.

Druk cyfrowy – szybko i tanio!

druk cyfrowy poznańNiska cena druku cyfrowego skłania wielu przedsiębiorców do korzystania z niego. Druk cyfrowy Poznań sprawdzi się przy drukowaniu ulotek, zaproszeń, dyplomów, podziękowań, etc. Jest to szybka metoda ze względu na brak konieczności przygotowania maszyn do pracy i nasze zamówienie możemy dostać nawet od ręki. Uzyskana odbitka jest również odbitką nakładową. Najpopularniejsza metoda drukowania cyfrowego jest elektrofotografia – laser naświetla naładowany elektrostatycznie cylinder tworząc w ten sposób pożądany obraz. Następnie, proszek z cylindra, przenosi się się na papier i za pomocą wysokiej temperatury wtapia obraz w podłoże. Pozwala to na drukowanie na różnych podłożach, o różnej wielkości z gwarancją otrzymania wyrazistych barw i wysokiej jakości produktu. Istnieje możliwość personalizacja każdego wydruku, co w przypadku offsetu jest niemożliwe. Największym minusem druku cyfrowego są jego koszta przy dużym nakładzie. Inną wadą jest problem z uzyskaniem wyrazistego koloru na dużej powierzchni, np. tło.  Kolorystyka jest ograniczona do czarno – białej i CMYK, nie występuje możliwość drukowania w kolorystyce Pantone. 

Druk cyfrowy jest opłacalny przy zapotrzebowaniu na mały nakład, tam gdzie offset jest nie opłacalny.. Jest szybki, co umożliwia uzyskanie gotowego produktu w bardzo krótkim czasie. Jego główne zastosowanie to biznes, marketing lub prywatne zlecenia (zaproszenia, zawiadomienia, biuletyny). Dodatkowym atutem możliwość personalizacji każdego wydruku.

Komentarze są wyłączone.