Trociny transportowane wentylatorem

Trociny transportowane wentylatorem

W tartakach oraz warsztatach stolarskich jest duży problem z trocinami. jednak nie powinna ich być na stanowisku, poneiważ stwarza to niebezpieczeństwo pożarowe. Trzeba mieć wentylator, który podczas naszej pracy będzie odciągał trociny oraz transportował je do specjalnych worków, których takie odpady się gromadzi. Trociny mogą być użyte ponownie, na przykład jako materiał opałowy lub do tworzenia płyt.

Wentylatory do trocin

wentylatory transportowe do trocinTrociny mogą mieć różną postać. Mogą być drobne lub w postaci kilku centymetrowych pasków. Wentylatory transportowe do trocin powinny znajdować się w pobliżu miejsca pracy, na przykład stołu warsztatowego. Warto jest je również montować przy urządzeniach tartacznych. Wentylator jest mocny i składa się z dobrego silnika oraz długiego przewodu transportowego. Każda trocina jest wciągana, a następnie leci do worka. Długość standardowego przewodu wentylacyjnego wynosi około sześciu metrów. Silnik od wentylatora pracuje cicho, dlatego nie przeszkadza podczas pracy, ani nie rozkojarza. Przewód można przedłużyć, na przykład za pomocą rury do drenażu ziemnego. Dzięki temu możemy osiągnąć nawet dwanaście metrów wydajnego przewodu i schować silnik w innym pomieszczeniu. Nie będziemy nawet wiedzieć, że jest on włączony. Takie wentylatory są bardzo skuteczne. W większych tartakach oraz zakładach stolarskich jest to obowiązek, który jest nałożony przez zasady przeciwpożarowe.

Wentylatory tego typu są bardzo dobrym sprzętem. Nie tylko dzięki nim sprawimy, że nasza praca będzie bezpieczniejsza. Liczy się także to, że praca będzie dużo bardziej komfortowa. Nie będą nam się aż tak brudzić narzędzia, ani zatykać trocinami. Poza tym dbanie o porządek jest ważne w każdym warsztacie, aby nie musieć później szukać swoich narzędzi.

Komentarze są wyłączone.