Termoizolacja pianką PUR

Termoizolacja pianką PUR

Nie da się ukryć, że budynki które nie są ocieplone są znacznie droższe w utrzymaniu od tych budynków, na których stworzono bardzo skuteczną warstwę termoizolacyjną. Problem polega na tym, że dom nieocieplony bardzo szybko wytraca ciepło, które wygenerowane zostało przez system grzewczy. W związku z tym warto stosować sprawdzone techniki dzięki którym ocieplimy dom z dobrym skutkiem.

Izolacje termiczne z pianki

ocieplanie pianką łomżaOd bardzo dawna wiadomo, że ocieplanie budynków to czynność bardzo ważna zarówno z punktu widzenia kosztów utrzymania budynku jak też i ze względu na kondycję ścian. Jeśli budynek mieszkalny czy też przemysłowy nie posiada warstwy termoizolacyjnej to bardzo łatwo może dochodzić do powstawania tzw. mostków termicznych. Sprawiają one, że w pomieszczeniach może pojawiać się problem wilgoci a z czasem również i pleśni na ścianach. Obecnie dostępnych jest sporo sprawdzonych metod pozwalających na efektywne ocieplenie nowo wybudowanego domu lub też docieplenie domu, który już termoizolację posiada. Ostatnimi czasy bardzo dużym uznaniem cieszy się między innymi ocieplanie pianką Łomża jest natomiast jednym z tych miast, w którym można z łatwością znaleźć polecane i sprawdzone firmy, które na co dzień świadczą usługi z tym związane. Nakładanie pianki wykonuje się przy użyciu specjalnej aparatury. Najczęściej jest tak, że nie jest ona wnoszona do pomieszczeń a znajduje się wewnątrz samochodu, którym przyjechała ekipa zajmująca się ocieplaniem. Pianka poliuretanowa to materiał, który dostępny jest obecnie w dwóch wersjach. Spotkać się można z pianką o strukturze otwarto lub też zamknięto komórkowej. Na ten moment najwięcej firm oferuje nakładanie pierwszej z wymienionych gatunków pianki. Są jednak ku temu poważne podstawy. Otóż takowa pianka jest w stanie efektywnie przepuszczać parę wodną przy jednoczesnym zatrzymywaniu ciepła w pomieszczeniach.

Na chwilę obecną izolacja termiczna z pianki PUR tworzona jest na każdym rodzaju budynku. Można tym materiałem ocieplać zarówno budynki murowane jak i drewniane. Sporym atutem stojącym po stronie pianki poliuretanowej jest to, że jest to materiał niezwykle lekki. W związku z tym można bez obaw zastosować go nawet w bardzo lekkich konstrukcjach. Popularną praktyką jest ocieplanie pianką domów szkieletowych.

Komentarze są wyłączone.