Technologia wprowadza nas w nową erę

Technologia wprowadza nas w nową erę

 

Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia na świecie można dojść do wniosku, że zmienia się sytuacja oraz układ sił. Coraz powszechniejsze stają się ataki terrorystyczne oraz cyberprzestępczość. Ludzkość zmaga się z klęskami żywiołowymi oraz rośnie coraz różnica w poziomie życia najbiedniejszych oraz najbogatszych. Dodatkowo cywilizacja coraz bardziej niszczy środowisko naturalne.

Rozwój technologiczny nową erą ludzkości

new eraDziałania, które prowadzą do rozwoju technologicznego prowadzą do degradacji środowiska oraz nadmiernej eksploatacji zasobów naturalnych. Wszystkie te czynniki prowadzą do poszukiwania alternatywnych źródeł energii oraz rozwoju innych sektorów przemysłu niż dotychczas. W chwili obecnej na każdym kroku podkreślany jest typ obecnej gospodarki. Szczególnie w cenie jest informacja, która staje się głównym koniem pociągowym gospodarki. Nastała new era, która szczególnie jest widoczna w państwach wysokorozwiniętych, które w swoich strukturach posiadają wiele organizacji zajmujących się cyfryzacją oraz analizowaniem i przetwarzaniem informacji. Wszystkie te przemiany prowadzą do rozwoju technologicznego państw oraz ery cyfrowej informacji. Już niedługo na porządku dziennym będą rozwiązania IoT oraz big data a specjaliści z tych sektorów będą szczególnie dobrze opłacani. Na naszych oczach dzieje się rewolucja – cyfrowa rewolucja. Jestem pewny, że jeszcze długo będziemy słyszeć o nowych rozwiązaniach, które wprowadzają nas w nową erę rozwiązań technologicznych.

Już teraz to co kiedyś wydawało się wizją sience fiction staje się rzeczywistością. Przykładów nie trzeba szukać daleko: autonomiczne auta, komputery kwantowe czy sztuczna inteligencja to tylko niektóre z nich. Razem z postępem nadchodzą perspektywy nowych zawodów. Przyszłość nadeszła, a my jesteśmy świadkami jej nadejścia. To co kiedyś wydawało się nierealne dzisiaj jest rzeczywistością.

 

Komentarze są wyłączone.