Tani i rekomendowany susz konopny

Tani i rekomendowany susz konopny

Konopie siewne stanowią bogate źródło wielu bioaktywnych związków wykorzystywanych w profilaktyce zdrowotnej. Produkty stają się coraz częściej stosowanymi środkami terapeutycznymi w wielu schorzeniach o podłożu psychosomatycznym i cywilizacyjnym. Pozyskiwane oleje, pasty i susz z odpowiednio wyselekcjonowanych odmian i upraw bogate są w związki kannabinoidowe, flawonoidy, nienasycone kwasy tłuszczowe, a także sterole i terpeny.

Wszechstronnie działający susz konopny

susz konopny - tanioW procesach suszenia i ekstrakcji dwutlenkiem węgla otrzymywane są wysokogatunkowe preparaty konopne. Najprostszą formą jest susz pozyskiwany z kwiatostanów. W sklepach internetowych sprzedawany jest legalny i wysokogatunkowy susz konopny – tanio można go zakupić również bezpośrednio u producentów i dystrybutorów produktów konopnych. Ceny uzależnione są od gatunku roślin i gramatury.Susz może mieć różne stężenie aktywnego CBD. Dla potwierdzenia legalności produktu dołączany jest odpowiedni certyfikat potwierdzający legalność pochodzenia, a także skład chemiczny i stężenie CBD. Najczęściej susz stosowany jest w aromaterapii i waporyzacji. Drogami oddechowymi substancje aktywne przedostają się do organizmu, intensywnie oddziałując na procesy biochemiczne zachodzące w ośrodkowym układzie nerwowym i mózgu.Spożywanie suszonych konopi nie wykazuje działanie psychoaktywnego, nie uzależnia i nie wywołuje skutków ubocznych. Neutralizuje działanie substancji narkotyzujących i często stosowany jest w terapiach leczenia uzależnień. Ze względu na swoje właściwości uspokajające i relaksujące pomaga w leczeniu bezsenności, stanów depresyjnych i lękowych. Oczyszcza umysł, wycisza i działa odprężająco. Posiada także silne właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Podawany jest również pacjentem onkologicznym ze względu na swoje właściwości przeciwwymiotne oraz przeciwnowotworowe.

Wszechstronne działanie terapeutyczne coraz częściej wykorzystywane jest w leczeniu chorób o podłożu neurodegeneracyjnym z licznymi objawami neurologicznymi. Zastępuje często tradycyjne leki farmakologiczne, które wywołują skutki uboczne lub nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Coraz częściej preparaty konopne oraz susz doceniane są przez środowisko medyczne. Liczne badania laboratoryjne udowodniły lecznicze działanie roślin i zahamowanie procesów chorobotwórczych chorób przewlekłych i autoimmunologicznych.

Komentarze są wyłączone.