Susz egzotyczny do dekoracji

Susz egzotyczny do dekoracji

Od kilku dobrych lat zajmuje się hodowlą ptaszników. Nie jest to hodowla nastawiona na zysk, więc nie zależy mi wyłącznie na tym, by mieć ich jak najwięcej w jak najmniejszych możliwych pojemnikach, byle by tylko je rozmnażać i sprzedawać. Ja czerpię radość z tego, że mogę im organizować piękne terraria, które mogę przyozdabiać na różne sposoby, w tym za pomocą suszonych części roślin egzotycznych. To wygląda pięknie, pająki czują się w nich dobrze i uwielbiam obserwować swoje dzieła.

Egzotyczny susz przydatny w dekorowaniu

susze egzotyczneBiorąc pod uwagę, że mam kilkanaście pająków, a także innych pajęczaków, potrzebuję różnych materiałów do tworzenia im środowisk w terrariach. Do tego dochodzi fakt, że co jakiś czas terraria są im wymieniane na większe, więc takich produktów potrzebuję jeszcze więcej i muszę mieć do nich stały dostęp. Susze egzotyczne znalazłem przez internet i szybko zdałem sobie sprawę, że niczego bardziej idealnego do dekorowania terrariów egzotycznych nie znajdę. Takie przedmioty mogą służyć nie tylko do tego, żeby wnętrze pojemnika dla zwierzaka wyglądało ładnie i interesująco. Mogą one też mieć praktyczne właściwości. Część z nich mogę wykorzystać do tworzenia kryjówek dla nich, część jako miejsca do wspinania, itp. Bardzo ważny jest fakt, że susz ma ten nietypowy wygląd, który może kojarzyć się z egzotycznymi miejscami. Pająki i inne stworzenia, które mam w hodowli pochodzą z Ameryki Południowej, Azji czy Afryki, więc tego typu dekoracja nie tylko wyglądania nieziemsko ale też pasuje pod względem pierwotnego występowania tych stworzeń. Plusem jest też fakt, że te produkty nie mają w sobie żadnych materiałów, które mogłyby być groźne dla zwierząt, więc naturalnie wpasowują się w ich otoczenie i o to właśnie chodzi.

Nie widzę lepszej alternatywy dla tego, co robię, niż korzystanie z suszu. Powiew egzotyki, pod względem lokalizacji pasują, wyglądają intrygująco i mają wiele funkcji. To ostatnie jest bardzo ważne w tym, czym się zajmuję. Ładny wygląd terrariów powoduje, że ludzie, którzy uważali od zawsze, że boją się panicznie pająków, są w stanie nagle zatrzymać się chwilę i cieszyć się widokiem, całkowicie zapominając o strachu. Skoro pomaga to walczyć z arachnofobią, to nie mam zamiaru tego zmieniać.

Komentarze są wyłączone.