Spray do hamulców samochodowych

Spray do hamulców samochodowych

 

Sprawne działanie układu hamulcowego zapewnia nie tylko wygodę jazdy, ale także jest filarem bezpieczeństwa na drodze. Oprócz prac związanych z częsta wymianą zużytych klocków czy okładzin hamulcowych, musimy także poddawać pracom konserwacyjnym układ hydrauliczny. Kiedy już wykonamy te prace możemy zająć się systematycznym oczyszczaniem klocków i tarcz za pomocą specjalnie zaprojektowanych do tego celu środków.

Środki oczyszczające klocki hamulcowe

środek czyszczący do hamulcówPiski i ślizganie się klocków jest częstym objawem ich zanieczyszczenia. Jeżeli na powierzchnię klocka hamulcowego dostanie się substancja tłusta lub oleista, spada wydajność hamowania, a układ tarcza-klocek hamulcowy zostaje zabrudzony. Środek czyszczący do hamulców może wyeliminować wiele z tych objawów, gdyż usuwa zabrudzenia, i przywraca odpowiednie tarcie elementów. Spraye do hamulców są bezpieczne dla układu, i nie powodują nieoczekiwanych reakcji chemicznych. Co najważniejsze nie są powodem powstawania ognisk korozji, która jest jednym z największych wrogów układu hamulców tarczowych w samochodzie. Silne właściwości odtłuszczające mogą być powodem, dla których warto użyć tego typu środka do usunięcia oleju, tłustego brudu drogowego czy innych substancji, które mogą osiadać na tarczy czy klockach hamulcowych. Spray nie pozostawia osadów, i może być używany bez obaw o to, iż w skutek jego używania mogą wytrącić się osady.

Zanieczyszczenia drogowe osiadające na układzie hamulcowym mogą przysporzyć nie lada problemów szczególnie jeżeli chodzi o moc hamowania. Dlatego regularne używanie środków w sprayu pomoże nam utrzymać układ w należytej czystości, a także przyczyni się do równomiernego zużywania się klocków i tarcz, bez spadku siły hamowania w każdych warunkach atmosferycznych.

 

Komentarze są wyłączone.