Sprawne prowadzenie ksiąg

Sprawne prowadzenie ksiąg

 

Chcąc prowadzić działalność gospodarczą nie da się ominąć prawa, gdyż nad jego przestrzeganiem czuwają odpowiednie organy państwowe. Każdy przedsiębiorca musi się rozliczać z osiąganych dochodów w systemie miesięcznym lub kwartalnym i dostarczać odpowiednie dokumenty księgowe do Urzędu Skarbowego czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Kto prowadzi księgi rachunkowe?

profesjonalne prowadzenie ksiąg rachunkowych w warszawieSamo założenie firmy nie zabiera dużo czasu, gdy wystarczy odwiedzić kilka instytucji i złożyć stosowne dokumenty. Choć już na wstępnie ważną decyzją jest wybranie odpowiedniej formy podatkowej, zgodnie z którą będzie się rozliczać przedsiębiorca. Od tego zależy sposób naliczania podatków, a także prowadzenie księgowości. Wielu przedsiębiorców nie zna się na rachunkowości, dlatego od samego początku korzysta z pomocy profesjonalnego biura rachunkowe lub zatrudnia księgową, która prowadzi go przez gąszcz przepisów i nie do końca zrozumiałych ustaw. Profesjonalne prowadzenie ksiąg rachunkowych w Warszawie jest polecane każdemu przedsiębiorcy, który z różnych powodów nie chce lub nie może zatrudnić samodzielnego specjalisty od rachunków. Biura świadczące usługi księgowe są dziś bardzo często wybierane przez małe i średnie firmy, które zatrudniają do pięćdziesięciu pracowników. Głównie wynika to z wysokości kosztów jakie generuje współpraca z biurem. Zatrudniając księgowego, trzeba się liczyć z miesięcznymi kosztami rzędu kilku tysięcy złotych, plus zakup programu księgowego i zorganizowanie stanowiska pracy. Nawiązując współpracę z biurem rachunkowym, przedsiębiorca płaci tylko miesięczny abonament, którego wysokość sięga najczęściej połowy albo nawet mniej, kwoty średniego wynagrodzenia samodzielnego księgowego. Argument cenowy przeważnie trafia do większości przedsiębiorców, ponieważ pokazuje realne korzyści jako płyną z usług księgowych.

Na rynku działa nawet kilkanaście tysięcy biur rachunkowych, które swoje usługi kierują do przedsiębiorców prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze oraz spółki. Jednak statystyki pokazują, że w biurach jest najwięcej obsługiwanych małych i średnich firm, ponieważ wysokość abonamentu jest dla nich bardzo atrakcyjna. Ponadto jest ona ściśle związana z rodzajem i wielkością firmy oraz ilością generowanych dokumentów księgowych.

 

Komentarze są wyłączone.