Sprawne cięcie pleksi laserem

Sprawne cięcie pleksi laserem

Dzięki szerokie dostępowi do różnego typu materiałów, możliwe jest tworzenie różnego typu konstrukcji. Poszczególne elementy mogą być wykonane ze stali lub tworzywa sztucznego. Wszystko zależy od tego, jakie jest finalne zastosowanie poszczególnych części, czy konstrukcji. Jednym z bardzo popularnych materiałów jest pleksi. Materiał ten, bardzo lekki, a jednocześnie wytrzymały, może być stosowany w wielu sektorach przemysłu. Bardzo ważne jednak jest to, w jaki sposób poddaje się obróbce tego typu materiały.

Dlaczego cięcie pleksi laserem się opłaca?

dokładne cięcie pleksi laseremWspółczesna obróbka materiałów wymaga tego, aby wszelkiego rodzaju prace były przeprowadzane na najwyższym poziomie. Wszystko dlatego, że niezbędna jest precyzja, która pozwala na tworzenie nawet skomplikowanych elementów o złożonym kształcie. Z uwagi, ix pleksi jest jednym z bardzo popularnych materiałów o szerokim zastosowaniu, równie popularne są usługi związane z jej obróbką. Dlatego dokładne cięcie pleksi laserem jest obecnie pożądane. Sama technologia laserowa jest obecnie bardzo popularna, jeśli chodzi o obróbkę różnego typu materiałów. Wszystko z uwagi na samą jakość obróbki, precyzję, jak również możliwość tworzenia skomplikowanych i złożonych kształtów. Technologia laserowa sprawdza się przy różnego typu materiałach, także pleksi. W jej przypadku zapewnia gładkie cięcie, dzięki czemu nie ma potrzeby poddawania dalszej obróbce krawędzi, w niektórych przypadkach są to zabiegi wyłącznie kosmetyczne. To również sprawia, że czas, który potrzebny jest na finalne przygotowanie elementów, jest znacznie krótszy, niż ma to miejsce w przypadku standardowej technologii. Wszystko dlatego, że materiałem tnącym w urządzeniach starej generacji jest najczęściej piła, która może pozostawić wyraźny ślad po cięciu oraz postrzępione krawędzi.

W przypadku lasera problem ten został wyeliminowany. Dlatego również technologia ta cieszy się taką popularnością. Jej dodatkowym atutem jest działanie urządzeń w oparciu o technologię CNC. Oznacza to, że komputer numeryczny pozwala na odpowiednie zaprogramowanie urządzenia, aby wykonywało ono konkretne zadania. To pozwala także na automatyzację szeregu procesów, co również przekłada się na większą wydajność, jeśli chodzi o poszczególne procesy, związane z obróbką materiałów.

Komentarze są wyłączone.