Sposoby zabezpieczania druku

Sposoby zabezpieczania druku

Uszlachtnianie druku jest bardzo ważne. Ten zabieg poligraficzny wykonywany jest na specjalnie przeznaczonej do tego folii holograficznej. Efekt końcowy składa się z trzech warstw, połączonych ze sobą. Każda jest oczywiście odpowiednio zabezpieczana przez uszkodzeniem. Dzięki termodrukom możliwe jest ozdabianie różnego rodzaju przedmiotów, znakowania ich. Zyskują dzięki temu indywidualny, bardziej estetyczny i wyjątkowy wygląd. Efekty są często naprawdę zadowalające.

Zastosowanie termodruków w Warszawie i okolicach

hot stamping warszawaFirmy poligraficzne są cały czas oblegane. Mimo dużej konkurencji w tym zakresie, każda z nich ma wierne grono klientów, którzy wracają po kolejne realizacje. Hot stamping Warszawa to dość popularny kierunek działań. Matryca, którą stosuje się do termodruku jest podgrzewana do temperatury wrzenia, czyli 100 stopni Celsjusza. Pod wpływem wytwarzanego ciepła warstwa klejowa rozgrzewa się. W tym samym momencie klej ulega aktywizacji w miejscach, które odpowiadają odwzorowanemu na matrycy rysunkowi. Razem z właściwymi wycinkami warstw lakieru i aluminium jest przyczepiana na stałe. Do hot stampingu wykorzystuje się trzy grupy maszyn. Znajdują się wśród nich maszyny płaskie, cylindryczne oraz rotacyjne. W zależności od jej rodzaju wykorzystywana jest inna temperatura. W urządzeniach o konstrukcji płaskiej stosuje się najniższą temperaturę, natomiast w cylindrycznej – najwyższą. Maszyny płasko-cylindryczne mają najmniejszą wydajność, mają również nieco gorsze efekty przetłoczenia. Nadrabiają natomiast zadowalającym transferem folii w detalach i aplach. Maszyny płaskie są natomiast przeciwieństwem. Mają co prawda wyższą wydajność oraz dobre efekty przetłaczania, jednak trudno wykonać przy ich zastosowaniu drobne elementy. Najwyższą wydajnością charakteryzują się wyższą wydajnością i gorszymi efektami przetłoczenia. Nadrabiają natomiast długim czasem pracy.

Koszt hot stampingu nie należy do najniższych, jednak nie można się temu dziwić. Do wykonania termodruku stosowane są drogie i precyzyjne maszyny. Jednak efekt końcowy zazwyczaj wart jest poniesionych kosztów. Warto mieć na względzie, że przedmioty, które oznakowane są przy poomcy hot stampingu wykazują się dużą wytrzymałością na wysokie temperatury i ewentualne uszkodzenia i wytarcia. 

Komentarze są wyłączone.