Sposoby na antykoncepcję u kobiet

Sposoby na antykoncepcję u kobiet

Kobiety, które nie chcą posiadać dzieci lub większej ilości dzieci zazwyczaj stosują różnego rodzaju środki antykoncepcyjne. Ostatnim czasie bardzo popularne stało się wkładki antykoncepcyjne, które zyskują popularność na całym świecie. Są najbardziej skuteczne oraz bezpieczne. Wyróżnia się dwa rodzaje wkładek.

Wkładki hormonalnej oraz miedziane

wkładka wewnątrzmacicznaAntykoncepcja popularna jest na całym świecie. Coraz częściej kobiety sięgają po wkładki hormonalnej lub miedziane. Jedne od drugich różnią się działaniem, lecz ich skuteczność jest bardzo porównywalna. Hormonalna wkładka wewnątrzmaciczna jest droższa. Jej koszt to około 1500 zł. Skuteczność gwarantowana jest przez sześć lat od momentu włożenia. Oczywiście wkładkę musisz założyć lekarz ginekolog w gabinecie ginekologicznym. W kładka miedziana jest równie skuteczna lecz przy niej w dalszym ciągu wystepują cykliczne miesiączki u kobiety. Natomiast przy wkładce hormonalnej miesiączka praktycznie zanika. Kobiety bardzo cieszą się z możliwości założenia tej metody antykoncepcji, ponieważ w kładka jest niemal nie wyczuwalna oraz nie powoduje dyskomfortu podczas zbliżenia z partnerem. Mimo iż w kładka nie jest refundowane przez narodowy Fundusz zdrowia to i tak kobiety bardzo często się decydują na tego typu metodę antykoncepcji.

Skuteczne zabezpieczenie przed niechcianą ciążą jest bardzo istotne. Już w szkołach Ponadpodstawowych należy wprowadzać edukację na temat ciąży oraz antykoncepcji. Kobiety bardzo często sięgają po nierefundowane środki antykoncepcyjne czyli po wkładki wewnątrzmaciczne. Są one bezpieczne oraz bardzo skuteczne. Ryzyko zajścia w ciążę wynosi 0,5%. Koszt wkładki jest wysoki, lecz w rozbiciu na wszystkie lata wynosi praktycznie tyle co co miesięczna doustne środki antykoncepcyjne.

Komentarze są wyłączone.