Sposób na szybkie i tanie przeciski poddrogowe

Sposób na szybkie i tanie przeciski poddrogowe

Zwykle budując drogę, podczas przygotowywania projektu, wszelkie wjazdy, rowy melioracyjne i tego typu elementy infrastruktury są już z góry przewidziane. Niekiedy dopiero z czasem pojawia się potrzeba wykonania dodatkowego otworu, który będzie biegł pod drogą już wykonaną. By zrobić odpowiednio długą i szeroką szczelinę, należy posłużyć się specjalną maszyną wyposażona w głowicę koronową.

Jak zrobić przecisk pod drogą asfaltową?

przeciski pod drogamiSpecjalna maszyna służąca do wykonywania otworów pod powierzchnią bitumiczną świetnie sprawdzi się w pracy w gruncie kompaktowym lub kamienistym. Maszyna działa poprzez wbijanie i powolne wydłubywanie każdego fragmentu ziemi. Zmielony grunt jest transportowany do zagęszczenia. Dzięki temu nie trzeba pozbywać się gleby, a jedynie zmienić jej położenie. Poprzez odpowiednie wybranie i rozepchanie ziemi można zamontować rurę osłonową oraz kable prowadzące gaz, prąd i ciepło do domostw. Stworzone przeciski pod drogami gwarantują zachowanie nawierzchni w nienaruszonym stanie. Innowacyjna metoda sprawdza się w bezinwazyjnym zakładaniu okablowania, które jest o wiele bardziej ekonomiczne oraz przyjazne zarówno budżetowi miasta, jak i środowiskowi ekologicznemu. Dzięki przewiertom nie trzeba zrywać asfaltu i kłaść go na nowo. Pozwala to także na płynny przejazd środków komunikacyjnych, bez konieczności zamykania drogi. Na urządzenia pomagające w zrobieniu odpowiedniego otworu określa się kolokwialnie mianem „kretów”.

Praca za pomocą maszyny z głowicą koronową jest znacznie łatwiejsza i szybsza, co czyni ją najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu stworzenia przecisku pod drogą. Dziś nie jest już potrzebne wykorzystywanie ciężkiego sprzętu do zrobienia miejsca na rury i kable pod powierzchnią nawierzchni drogowej.

Komentarze są wyłączone.