Sposób na rehabilitację po COVID

Sposób na rehabilitację po COVID

Długotrwały COVID-19 jest słabo znanym koronawirusem, który może utrzymywać się u niektórych pacjentów z zakażeniem przez miesiące po ostrej fazie. Objawy są bardzo zróżnicowane i mogą być trudne do powiązania z pierwotną infekcją. Typowe długoterminowe objawy to zmęczenie, trudności w oddychaniu, gorączka, ból gardła, kaszel, bóle mięśni, nudności, ból głowy, brak węchu i smaku oraz inne objawy neurologiczne.

Rehabilitacja jako środek na regenerację po COVID

zalecana rehabilitacja po covid w inowrocławiuKryteria diagnostyczne choroby nie zostały jeszcze ustalone. W oparciu o aktualną wiedzę pacjenci korzystają z holistycznego wsparcia, odpoczynku, leczenia objawowego i stopniowego zwiększania aktywności oraz rehabilitacji. To nowe wyzwanie w opiece zdrowotnej i fizjoterapii, a dane badawcze na ten temat są wciąż niekompletne. Infekcja wirusowa wyraźnie wpływa na kilka układów narządów, a objawy są zróżnicowane. Dlatego trudno jest podejść do długoterminowego COVID-19 z perspektywy tylko jednej specjalizacji klinicznej. Osoby z tym schorzeniem potrzebują opieki rehabilitacyjnej długoterminowej oraz innego wsparcia. Zalecana rehabilitacja po covid w Inowrocławiu oferuje między innymi tlenoterapię. Ma to na celu regenerację płuc po negatywnym działaniu koronawirusa. Dopóki pacjenci czują się źle, maja prawo skorzystać z takiej rehabilitacji. Oprócz tego ważny jest też odpoczynek, leczenie objawowe i stopniowy wzrost aktywności jako fundament rehabilitacji pacjentów. W późniejszych stadiach COVID-19 kluczowe znaczenie ma monitorowanie objawów i czynności narządów, a także leczenie chorób przewlekłych i rehabilitacja neurologiczno-pulmonologiczna. COVID-19 to nowe wyzwanie dla opieki zdrowotnej. Według aktualnej wiedzy jest to dość powszechny i ​​wstydliwy dla pacjenta, objaw nawet kilka miesięcy po ostrej fazie zakażenia koronawirusem. Szczególnie to dotyczy młodych i aktywnych wcześniej ludzi.

Potrzebne są szczegółowe i zaawansowane badania z odpowiednimi grupami kontrolnymi, aby dostosować odpowiednią rehabilitację dla ludzi po przebytym koronawirusie. Na ten moment pozostaje tlenoterapia. Pacjenci ci powinni być leczeni zgodnie z wynikami klinicznymi i powinni mieć zapewnione kompleksowe wsparcie. Odpowiedni odpoczynek i stopniowy wzrost aktywności sprzyjają regeneracji.

Komentarze są wyłączone.