Spersonalizowane listy przewozowe

Spersonalizowane listy przewozowe

Na liście przewozowym znajduje się wiele wartościowych informacji na temat towaru, samochodu przewoźnika, jego firmy oraz dane nadawcy oraz odbiorcy towaru. Z racji tego, że listy CMR wyglądają tak samo to zabieg spersonalizowania go jest bardzo praktyczny. Wstawienie loga i odpowiedniej kolorystki sprawia, że klient zapamięta takiego przewoźnika.

Czy warto drukować swój list przewozowy?

druk listów przewozowych dla spedycjitowarzyszy towarowi od początku do końca jego transportu nazywany jest listem przewozowym lub po prostu CMR. Dzięki niemu możliwe jest przeprowadzenie odprawy celnej oraz jest dowodem przekazania towaru przewoźnikowi, który staje się odpowiedzialny za ładunek. List przewozowy zawiera takie informacje jak dane nadawcy towaru, jego odbiorcy oraz przewoźnika wykonującego transport. Jeśli występuje podwykonawca, któremu przewoźnik zlecił transport, jego dane również muszą się znaleźć na liście przewozowym. Poza powyższymi informacjami na liście przewozowym znajduje się również informacja o towarze np. ilość palet i ich waga. Dzięki temu przewoźnik podejmujący towar ma informacje czy towar, po który miał przyjechać jest tym towarem, który został mu załadowany. Dzięki informacjom o towarze wiadoma jest waga, która jest bardzo istotna, ponieważ każde auto dostawcze ma inną ładowność. W przypadku przekroczenia danej wagi przewoźnik nie będzie mógł podjąć towaru. Druki CMR są standaryzowane i wszędzie posługuje się takimi samymi. Przewoźnik, który chce zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku może zainwestować w druk listów przewozowych dla spedycji dzięki któremu jego CMR będzie oryginalne. Możliwa jest zmiana kolorystki oraz dodanie loga przewoźnika. Zabieg ten jest bardzo praktyczny, ponieważ klient przy rozliczaniu dokumentów będzie przypominał sobie o danym przewoźniku widząc jego logo na dokumentach. Posiadanie własnego, charakterystycznego listu przewozowego to coraz częstszy zabieg, który jest skuteczny w pozyskiwaniu klientów. Warto zatem zainwestować w usługę druku spersonalizowanych CMR.

Przewoźnicy często decydują się na spersonalizowanie listów przewozowych, aby przyciągnąć uwagę klientów. Wśród stosu tak samo wyglądających dokumentów spersonalizowany list przewozowy będzie się wyróżniał i dzięki temu klient łatwiej zapamięta danego przewoźnika. Warto zatem zainwestować w ich druk i cieszyć się z większej ilości zleceń.

Komentarze są wyłączone.