Solidne parasole na balkon i taras

Solidne parasole na balkon i taras

Właściciel mieszkań i domów w okresie wiosenno-letnim większość dnia chętnie spędzają na zewnątrz i chcą jak najdłużej nacieszyć się wysokimi temperaturami. Już od początku wiosny rozpoczynają się zwykle rodzinne przygotowania miejsca na balkonie oraz tarasie czy też podwórku. Najczęściej ustawiane są zestawy mebli, na których cała rodzina i znajomi będą wspólnie odpoczywać i spożywać posiłki. Niestety zbyt silne promienie słońca mogą wręcz uniemożliwić przesiadywanie na zewnątrz, a także spowodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości.

Parasole przeciw promieniom słońca na balkon

stabilne parasole przeciwsłoneczne na balkonNa rynku można znaleźć różne parasole oraz specjalne żagle do montażu na słupach lub ścianie nieruchomości (ta opcja jest zalecana raczej w przypadku przydomowego ogrodu czy też na działce). Najważniejsze, aby postawić na stabilne parasole przeciwsłoneczne na balkon czy taras, które zapewnią nam odpowiednie zabezpieczenie nie tylko przed słońcem, ale także deszczem i wiatrem. Tutaj z kolei przydadzą się parasole łamane, dzięki którym można dowolnie ustawić kąt nachylenia. Kolejna kwestia to rozmiar parasola – tutaj trzeba go dopasować do miejsca, w którym zostanie zamontowany, na balkonach sprawdzą się mniejsze modele, zwykle prostokątne i podłużne. Z kolei w przypadku większych ogrodów czy przydomowych tarasów można postawić na 4- czy 5-metrowe parasole, które zakryją cały zestaw meblowy i osłonią dodatkowo bawiące się obok dzieci czy odpoczywające w pobliżu zwierzęta szukające cienia. Jeśli chodzi o ceny parasolów to są bardzo zróżnicowane i zależą przede wszystkim od wielkości oraz jakości materiału użytego do wykonania czaszy. Ponadto należy pamiętać, że w wielu przypadkach trzeba dodatkowo zainwestować w podstawę do parasola.

Jeśli chodzi o bazy to klienci mają do wyboru proste modele wykonane z plastiku, do których wlewa się wodę lub wsypuje piasek w celu uzyskania optymalnej stabilności. Droższe i trwalsze bazy są z kolei wykonane z granitu i betonu. Takie podstawy przydadzą się przy większych modelach, aby zagwarantować pionizację i nienaruszenie konstrukcji nawet podczas silnego wiatru. Ciekawym pomysłem są także specjalne bazy metalowe, które zakopuje się w ziemi. Taki produkt jest równie trwały i zapewnia wytrzymałość całego zestawu.

Komentarze są wyłączone.