Skuteczne i profesjonalne ustawienia rodzinne

Skuteczne i profesjonalne ustawienia rodzinne

Psychologia rozwija się bez przerwy. Cały czas prowadzone są kolejne badania, dzięki którym możemy mieć pewność, że w niedługim czasie odkryte zostaną nowe mechanizmy kierujące ludzką psychiką i zachowaniem. Na podstawie tych mechanizmów powstaną kolejne metody terapeutyczne, które mogą być znacznie skuteczniejsze od tych obecnie wykorzystywanych. Jedną z takich metod są ustawienia systemowe Berta Hellingera, o których w ostatnim czasie zrobiło się naprawdę głośno.

Efektywna terapia za pomocą ustawień Berta Hellingera

ustawienia rodzinne w warszawieMetoda ta opiera się na twierdzeniu, według którego wszystkie nasze problemy wynikają z nieprawidłowych, zaburzonych lub też całkowicie zerwanych relacji rodzinnych. Według tej teorii poprawa tych relacji korzystnie wpłynęłaby na nasze obecne życie. Teoria ta wykorzystywana jest w terapii określanej jako ustawienia systemowe, czy też ustawienia Hellingerowskie lub ustawienia rodzinne. Nazwa pochodzi od sposobu, w jaki przeprowadzana jest terapia. Jest to forma terapii grupowej, w której w proces leczenia zaangażowani są wszyscy członkowie zgromadzenia. Początkowo osoba, która poddawana będzie terapii w kilku krótkich zdaniach nakreśla swoją sytuację, a następnie prowadzący zajęcia nadaje członkom grupy role poszczególnych członków rodziny tej osoby. W dalszej kolejności członkowie zgromadzenia ustawiani są w przestrzeni w taki sposób, aby odzwierciedlało to więzi panujące w rodzinie. Prowadzący zajęcia zadaje następnie trafne pytania, dzięki którym członkom grupy łatwiej jest wczuć się w odgrywane role. Ustawienia rodzinne w Warszawie odbywają się w kilku punktach. Aby znaleźć ich listę wystarczy wpisać w nasza wyszukiwarkę internetową odpowiednie hasło, a następnie wejść na stronę, która wyświetli nam się w wynikach wyszukiwania. Znajdziemy tam nie tylko informacje o lokalizacji spotkania, ale również konkretną datę i godzinę.

Będziemy mogli także poczytać opinie osób, które już skorzystały z możliwości, jakie oferuje nam terapia systemowa. Wiele osób może zastanawiać się nad kosztami takiego leczenia. Okazuje się, że nie jest ono tak wysokie, jak mogłoby się nam wydawać. Wystarczy niewielka kwota, aby móc szybko i skutecznie pomóc sobie w rozwiązywaniu naszych problemów. Niewątpliwie jest to doskonała okazja dla wielu osób.

Komentarze są wyłączone.