Rola jaką spełniają pachołki na drogach

Rola jaką spełniają pachołki na drogach

 

W ruchu drogowym istnieje wiele elementów sygnalizacyjnych, zarówno pionowych, jak i poziomych. Do jednych z najczęściej stosowanych należą pachołki drogowe, za których pomocą możemy zasygnalizować wiele miejsc na pasie drogowym. Pachołki tego typu są produkowane ze specjalnych materiałów, które są elastyczne i nie powodują zarówno uszkodzeń samochodów, jak i groźnych sytuacji drogowych.

Profesjonalne pachołki stosowane na pasie drogowym

pachołki drogowePachołki tego typu są przede wszystkim stosowane na wszelkiego rodzaju placach manewrowych oraz wszędzie tam, gdzie przeprowadzane są kursy na prawo jazdy. Dzięki temu, że pachołki są lekkie i mogą być łatwo przenoszone, można za ich pomocą wyznaczać trasy, po których mają poruszać się kursanci na jazdach próbnych czy egzaminach. Pachołki drogowe to także niezbędny element sygnalizacyjny podczas przeprowadzania robót drogowych. Dzięki nim można oznakować głęboki wykop, który znajduje się blisko drogi, a także wykonać zwężenie drogi, które jest niezbędne do przeprowadzania remontów drogowych. Pachołki są zazwyczaj pomalowane w jaskrawe kolory i wyposażone w elementy odblaskowe, co znacznie zwiększa ich widoczność podczas zmroku. Pachołki są produkowane z elastycznych tworzyw sztucznych, co powoduje, że nawet po najechaniu na niego kołem samochodu, poddaje się on i nie powoduje żadnych zniszczeń w naszym aucie.

Pachołki mogą być także odpowiednio obciążone u swojej podstawy, co w dużej mierze ma na celu zapobieżenie porywaniu ich przez gwałtowne porywy wiatru. Na pachołkach mogą być także montowane wszelkiego rodzaju lampy, które są używane na przykład do naprowadzania kierowców podczas przejeżdżania przez zwężenie drogi, lub podczas nieoczekiwanych zdarzeń drogowych (na przykład wypadków).

 

Komentarze są wyłączone.