Rola bucików do kijów nordic walking

Rola bucików do kijów nordic walking

W młodości lubiłem biegać, pływać, jeździć na rowerze. Byłem aktywnym człowiekiem, ale z upływem lat coraz więcej czasu poświęcałem na pracę i rodzinę, przez co moje pasje musiały zejść na drugi plan. Od kilku lat zmagam się z bólami kolan. Lekarz stwierdził, że to z powodu ich zastania i zalecił większą ilość ruchu. Uznałem, że to dobra okazja, żeby wreszcie wziąć się za siebie i ruszyć się z domu.

Nordic walking – rodzaje bucików na kijki

buciki do kijków nordic walkingLekarz odradził mi bieganie, co było moim początkowym pomysłem, ponieważ moje stawy mogłyby tego nie wytrzymać. Fakt faktem, nie jestem już najmłodszy, ani najszczuplejszy. Rower również odpadał, ponieważ na ulicach jest tyle samochodów, że po prostu boję się potrącenia. Postanowiłem więc kupić sobie rower stacjonarny, ale w dalszym ciągu nie rozwiązywało to braku ruchu na świeżym powietrzu. Na moim osiedlu działa jednak grupa osób regularnie uprawiająca nordic walking, dlatego postanowiłem się do nich przyłączyć. Z perspektywy czasu muszę przyznać, że była to bardzo dobra decyzja. Poznałem dużo nowych osób, które chętnie dzieliły się ze mną swoim doświadczeniem. Zwracały między innymi uwagę, na buciki do kijków nordic walking, które są niezbędnym atrybutem każdej osoby chodzącej z kijkami. Okazało się, że takie końcówki mogą być kwadratowe, okrągłe, czy prostokątne, a im lepsza jakość, tym lepsze wygłuszenie uderzenia grotu kija o twarde podłoże, ponieważ zwykle chodziliśmy po chodnikach w mieście. W naszej grupie każdy chętnie pożyczyłby sobie końcówki w razie przetarcia lub zgubienia, ale nie było takiej potrzeby, ponieważ zawsze każdy z nas miał przy sobie dodatkową parę w swoim ulubionym stylu. Ja preferuję buciki prostokątne z lekko uniesionym jednym z końców, a w rezerwie noszę końcówki okrągłe – uniwersalne. Każdego roku nasza grupa się rozrasta i czasami dzielimy się na dwie mniejsze grupy, dzięki czemu nie ma tygodnia, żeby komuś nie pasował żaden z terminów.

Nordic walking nie wymaga specjalistycznego sprzętu, ani wielkiej kondycji dla początkujących. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że z powodzeniem może być uprawiany przez cały rok niezależnie od pory roku czy panującej temperatury. Dzięki kijkom angażowane są niemal wszystkie partie mięśni, co nie tylko odciąża stawy, ale też pozwala na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów.

Komentarze są wyłączone.