Rewolucja w kominkach

Rewolucja w kominkach

Odpowiednie ogrzanie domu bywa problematycznym tematem. Jeśli patrzymy tylko na rodzaj paliwa z powodu ceny, może się zdarzyć, że zapomnimy zwrócić uwagi na jego wydajność, czyli ile kilogramów materiału będziemy ostatecznie ładować do pieca lub kominka. Warto zasięgnąć fachowej porady i dowiedzieć się, czy nie sprawdziłby się u nas kominek wyposażony w akumulacyjny wymiennik ciepła.

Wkroczenie w III generację

kominek akumulacyjny III generacjiDo niedawna mogliśmy korzystać tylko z kominków II generacji. Ich wkład grzewczy nie pozwalał na zachowanie właściwej sprawności procesu spalania. W efekcie, jeśli chcieliśmy, żeby w domu było ciepło, musieliśmy co kilka godzin dokładać drewno małymi porcjami. Wysoka uciążliwość powodowała, że ludzie rezygnowali z kominków albo zostawiali je tylko po to, aby pełniły funkcję ozdobną. Wszystko zmieniło się wraz z pojawieniem się nowego rozwiązania – kominek akumulacyjny III generacji jako nowoczesne urządzenie grzewcze proponuje pewne udogodnienia. Pozwala on na ogrzewanie także na kilka godzin po wygaśnięciu ognia w palenisku. Specjalna masa ceramiczna w jego wnętrzu zbiera ciepło, a następnie stopniowo je uwalnia. Moc grzewcza jest więc faktycznie dostosowana do potrzeb domu, a pomieszczenia nie przegrzewają się, tak jak to miało miejsce przy korzystaniu z kominków poprzedniej generacji. Maksymalne wykorzystanie paliwa, w tym wypadku drewna, pozwala na mniejsze jego zużycie i przekłada się na realne oszczędności. Możemy też zapomnieć o czarnych smugach na suficie.

Wraz z pojawieniem się III generacji kominków odeszły w niepamięć problemy takie, jak przegrzewanie pomieszczeń, powrót po kilku godzinach do zimnego domu, czy czarne sufity z przypalonym kurzem. Jeśli zdecydowaliśmy się już na to, że w naszym domu stanie kominek, powinniśmy się zapoznać z ofertą nowoczesnych rozwiązań grzewczych. Dobry wybór przełoży się na długofalowe oszczędności.

Komentarze są wyłączone.