Rejestracja czasu pracy sklepu -RCP

Rejestracja czasu pracy sklepu -RCP

Musimy pracować, to przecież jasne. Przedsiębiorcy starają się prowadzić swoje firmy w taki sposób, aby wszystko odbywało się wedle panujących zasad i prawa. Dlatego też muszą oni posiadać technologie, które umożliwią rejestrację czasu pracy pracownika a także jej wszelkie weryfikacje w razie jakichkolwiek kontroli. Dlatego też każde przedsiębiorstwo, które posiada sporą liczbę pracowników potrzebuje specjalnego oprogramowania rejestrującego czas pracy. W tym pomoże sprawdzony system rejestru.

Systemy RCP zyskują na popularności 

system rcpKiedyś stosowało się tak zwane bramki oraz specjalne identyfikatory, które pomagały rejestrować wejście oraz wyjście pracownika z miejsca pracy. Z czasem jednak pracownicy nie byli zadowoleni z tego systemu, bowiem za każdym razem – czy to wyjście do sklepu czy na przerwę musieli się odklikiwać i pracodawca widział ile czasu poza biurem faktycznie spędza pracownik. Dlatego też od kilku lat prawdziwą popularność zdobywa system rcp, czyli kontrola i rejestrowanie czasu pracy. System ten jest prosty w obsłudze dla pracownika, ponieważ wystarczy, że zaloguje się on do pracy na komputerze czy poprzez specjalne urządzenie wpisując swój unikatowy numer pracownika oraz hasło i tak samo z systemu się wyloguje. Może zrobić to także za pośrednictwem swojej karty pracownika, jeśli tylko pracodawca udostępni taką możliwość. Świat idzie naprzód, dlatego też system rcp to już nie tylko logowanie czasu pracy, ale także możliwości dla pracownika na przykład składania wniosków urlopowych, sprawdzania przysługujących dni wolnych. Dzięki systemowi RCP w razie, gdyby pojawiły się jakiekolwiek problemy czy usterki techniczne zawsze można wykonać korekty danych. Awarie przecież się zdarzają. 

W systemach rejestrowania czasu pracy bardzo dobrą i fajną opcją jest także fakt, że pozwalają one na piętnaście minut błędu. Co to oznacza? Jeśli na drodze wydarzy się wypadek losowy i pracownik nie zdąży przyjechać na przykład na punkt ósmą do pracy ma piętnaście minut, aby tego dokonać. W innym wypadku zalogować się będzie musiała zostać dokonana korekta, a pracownik będzie musiał zalogować się poprzez spóźnienie. To samo dotyczy przypadku, kiedy to pracownik zaloguje się wcześniej, aby móc przed pracą na przykład wypić kawę. 

Komentarze są wyłączone.