Ręcznie robiony pluszak to trafiony prezent

Ręcznie robiony pluszak to trafiony prezent

Każde dziecko potrzebuje pomocy pluszaka w odgonieniu złych myśli i wtuleniu się w miękką kukiełkę, gdy rodzice znikną za drzwiami sypialni. Natomiast w dzień, kiedy dorośli są zajęci swoimi sprawami pluszaki ręcznie robione są doskonałymi kompanami pozwalającymi dziecku poczuć się kimś ważnym. Ostatnio najpopularniejsze są takie, które będą pasowały kolorystycznie do dziecięcych kocyków.

Niezwykła funkcja ręcznie robionych pluszaków

pluszaki ręcznie robioneKażdy pamięta ze swojego dzieciństwa tego jedynego w swoim rodzaju pluszaka, z którym był nierozłączny. Za naszych czasów były to maskotki z akrylowym futerkiem przypominającym koce rozkładane na kanapach. Dla naszych dzieci natomiast warto wybrać pluszaki ręcznie robione które są bezpieczne i łatwe w utrzymaniu czystości. A do tego wpisują się w najnowsze trendy mody dziecięcej. Najczęściej są one wykonane ze znanych nam materiałów z których uszyte są również z kocyki i poduszki dla dzieci. Takie pierwsze zabawki uszyte z kolorowej bawełny i przyjemnego w dotyku pluszu minky mają swoje zalety. Ułożone w dziecięcym łóżeczku lub wózku dają maluszkowi poczucie bezpieczeństwa. Bardzo często maskotki hand made również mają funkcję tak zwanego szeleścika, czyli wszytej we fragment np. łapkę zwierzątka szeleszczącej foli, która pobudza zmysły i ciekawość maleństwa. Dodatkowo warto aby w pluszaka wszyte były różnej długości i kolorów metki, które zainteresują malucha i zachęcą do chwytania za nie. Innymi bardzo ciekawym rozwiązaniem na hipoalergiczne i bezpieczne pierwsze pluszaki dla dzieci są zwierzątka ręcznie dziergane na szydełku. Podobne maskotki w kształcie ośmiorniczek są dawane przez wolontariuszy wcześniakom na oddziałach neonatologicznych. Zastosowanie wyłącznie nici w produkcji szydełkowych, ręcznie robionych pluszaków ogranicza możliwość rozwoju alergenów we wnętrzu takiej zabawki.

Jednak najciekawszą wersją pierwszego pluszaka jest uszycie go samemu z pierwszego dziecięcego kocyka lub przygotowanie jeszcze przed narodzinami maleństwa maskotki wykrojonej ze ślubnej koszuli taty. Wówczas zabawka na pewno pozostanie z maluchem przez wiele lat i będzie miłym wspomnieniem zarówno dla dorastającego dziecka jak i jego rodziców, którzy samodzielnie przygotowali takiego sentymentalnego, ręcznie robionego pluszaka dla swojego maluszka.

Komentarze są wyłączone.