Przydatność przenośnego profesjonalnego twardościomierza

Przydatność przenośnego profesjonalnego twardościomierza

W mojej pracy zajmowaliśmy się stacjonarnym badaniem wytrzymałości i innych parametrów najróżniejszych ciał stałych oraz substancji. Badania robiliśmy dla klientów, którzy zlecali tego typu zadania. Mieliśmy ich całkiem sporo do robienia, ale z czasem zaczęliśmy wprowadzać zmiany w firmie, które miały spowodować większą częstotliwość przyjmowania także innych zleceń, które należało wykonać poza naszym miejscem pracy, o możliwość czego co jakiś czas pytały się nas różne firmy.

Twardościomierze przenośne – profesjonalne urządzenia

profesjonalny twardościomierz przenośnyWcześniej nie przyjmowaliśmy zleceń, które należało zrobić w miejscach ustalonych przez klienta, z bardzo prostego powodu. Otóż byliśmy ograniczeni przez brak odpowiedniego sprzętu, który moglibyśmy zabierać bez większych problemów w ustalone miejsca. Innymi słowy mieliśmy praktycznie wyłącznie urządzenia stacjonarne, które nie zmieniały swojej pozycji i zawsze stały na swoich stanowiskach, praktycznie nie zmieniając swojej pozycji. Czas było to zmienić, więc postanowiliśmy zamówić nowy sprzęt, który zmieniłby tę sytuację w naszej firmie. Jako że najczęściej dokonywaliśmy pomiarów wytrzymałości różnych metali oraz elementów metalowych, stwierdziliśmy, że najbardziej potrzebny nam będzie to, jednak tak jak wspominałem, nie można było ich zabierać co rusz na badania pomiarowe wykonywane poza pracą. Nowe przenośne urządzenie zupełnie zmieniało wszystko i dawało nam niespotykane do tej pory możliwości. Kiedy sprzęt do nas trafił to od razu poinformowaliśmy wszystkich naszych potencjalnych klientów o zmianach i umieściliśmy nowe opcje w naszej ofercie badań. Zamówienia pojawiły się praktycznie z miejsca i to w całkiem dużych liczbach.

Wykonywanie pomiarów twardościomierzem poza miejscem pracy jest bardzo ciekawym urozmaiceniem naszych obowiązków zawodowych. Wyrwanie się z naszego biura i laboratorium to też całkiem fajny powód do tego, by cieszyć się ze zmian, na jakie zezwoliły nam nowe przenośne urządzenia. Pozostaje nam jedynie starać się o jak najlepsze wykonywanie naszej pracy niezależnie od miejsca wykonywanych pomiarów, co na pewno docenią nasi stali i nowi klienci.

Komentarze są wyłączone.