Przydatne gniazdko dla niemowląt

Przydatne gniazdko dla niemowląt

W brzuszku mamy, maluchy mają ciasno i ciepło, zatem nie ma się czemu dziwić, że po narodzinach takie warunki są im bliskie. Dzięki miękkim kokonom, można maluszkom stworzyć namiastkę takich warunków już od pierwszego dnia życia.

Jak wyglądają gniazdka dla niemowląt?

gniazdko dla niemowlątW sklepach artykułami dla niemowląt znajdziemy niemalże wszystkie niezbędne produkty,  które będą potrzebne już od pierwszych dni życia. Cześć tych rzeczy stanowi podstawę wyprawki do niemowlaka, ale są też mniej potrzebne rzeczy, które niekoniecznie trzeba nabywać. Poza łóżeczkiem, wózkiem głębokim i ubrankami, na pewno się przyda gniazdko dla niemowląt, które można używać  na kilka sposobów. Przede wszystkim kokon może być wykorzystywany jako miękkie miejsce do spania, które układamy w łóżeczku czy nawet w gondoli. Dzięki temu, maluch czuje się bezpieczniej i ma warunku bliskie temu, jakie panowały w brzuszku mamy, czyli było tam ciasno i ciepło. Wiele maluchów szybciej zasypia i się uspokaja w gniazdku, gdyż czują się w nich bezpiecznie. Mają one miękki materac na dnie i podwyższone brzegi, które wewnątrz maj,ą kuleczki silikonowe lub specjalną włókninę. Oba te materiały są sprawdzone, mają odpowiednie atesty i certyfikaty, a do tego są hipoalergiczne, zatem może z nich korzystać mały alergik. Niektórzy rodzice od pierwszych dni życia dziecka, śpią z nim w swoim łóżku, a dzięki kokonowi mogą to robić w bezpieczny sposób. Maluch jest wtedy zabezpieczony przed ewentualnym przygnieceniem lub zakryciem kołdrą.

Kokon niemowlęcy jest na pewno rzeczą, którą warto mieć, gdyż zawsze się przyda. Można w nim bezpiecznie kłaść malucha na łóżku, na podłodze czy na stole, gdyż dziecko z niego nie wypadnie. Zdecydowana większość maluchów bardzo lubi w nich spędzać czas.

Komentarze są wyłączone.