Przez El prat do serca Hiszpanii

Przez El prat do serca Hiszpanii

Hiszpania to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów wśród Polaków. Ale nie tylko. Jeżdżą tam również Niemcy, Brytyjczycy, Czesi i Rosjanie. Niemal cała Europa zjeżdża się do tego pięknego kraju, który wabi swoimi kolorami, smakami, barwną kulturą i ciekawymi wydarzeniami. Najwięcej z nich trafia do Barcelony, czyli stolicy tego wspaniałego państwa.

El prat – drzwi do Barcelony

transfer do el pratZ pewnością pierwszy punkt, jaki odwiedzimy w Barcelonie to nasz hotel. Już w trakcie podróży z El prat do miejsca noclegu można zaobserwować, jak piękne jest to miasto. Przejazd taksówką to opcja droższa, ale wygodniejsza. Taksówkarz zawiezie nasze bagaże prosto pod drzwi hotelu, a my w trakcie przejażdżki, będziemy mogli pooglądać miasto. Za to autobus, nie dość, że tańszy, to może nam przysporzyć wielu przygód. Kupienie biletu może okazać się wyzwaniem dla obcokrajowca. Ale ile z tego korzyści! Szlifowanie języka i znajomość z uprzejmym tubylcem, którego poprosimy o pomoc. Nie marnujmy zbyt wiele czasu na odpoczynek w hotelu. Lepiej jak najszybciej go opuścić, ponieważ czeka na nas wiele atrakcji. Oczywiście należy zacząć zwiedzanie od Sagrada Familia. To chyba najbardziej znany budynek w Hiszpanii. Znamy go doskonale z pocztówek i filmów. W tym miejscu spotyka się codziennie tysiące turystów. Koniecznie musimy się też znaleźć na Placu Katalońskim i prowadzącą z tego miejsca do portu alei La Rambla. Nie zapomnijmy o tym, ze Barcelona proponuje fascynujące atrakcje również po zmroku. Wydaje się, że to miasto nigdy nie zasypia. Koncerty, nocne kluby i inne miejsca wabią turystów do późnej nocy i zapewniają dobrą zabawę.. Jeżeli zaplanujemy sobie wcześniej, co chcemy zobczyć, nasza wycieczka będzie bardziej efektywna. Nasza podróż zakończy się tam, gdzie się zaczęła. Transfer do El prat możemy zarezerwować i opłacić jeszcze planując wakacje, więc możemy przygotować się także i na to. Więc kiedy nadejdzie koniec słonecznego urlopu, pozostanie nam wsiąść do busa i odjechać w stronę lotniska, gdzie warto jeszcze skorzystać z możliwości zrobienia zakupów w sklepach bezcłowych.

Żeby bezstresowo cieszyć się w pełni swoimi wakacjami, niezależnie, czy to w Hiszpanii, Włoszech albo w Portugalii, trzeba zaplanować je jeszcze w Polsce. Przestudiujmy przewodnik po mieście, które chcemy zwiedzić. Zaznaczmy najbardziej interesujące punkty. Warto poświecić trochę czasu na przejrzenie internetu w poszukiwaniu stron o zabytkach i lokalnej kulturze. To przecież to sama przyjemność.

Komentarze są wyłączone.