Proste drony dla nowicjuszy

Proste drony dla nowicjuszy

Nowi operatorzy, zwłaszcza młodzi, często popełniali dość podstawowy błąd, wybierając bardzo rozbudowaną i skomplikowaną maszynę na pierwszego drona. Tego typu sprzęt należał do bodaj najtrudniejszych do opanowania, i bardzo łatwo mógł przytłoczyć ilością funkcji i złożonością interfejsu, dlatego podczas szkoleń od razu odradzaliśmy zakup takowych dronów jako pierwszej maszyny, zamiast nich rekomendując modele prostsze, wygodniejsze, choć w żadnym wypadku nie gorsze.

Drony dla początkującego operatora

odpowiedni dron dla początkującychNajczęściej rekomendowanymi były oczywiście maszyny wyczynowe. Były bowiem bodaj najprostszymi modelami dronów, przeznaczonymi do wykonywania ewolucji i uczestniczenia w konkurencjach i zawodach. Z racji iż podczas takich konkurencji kolizje zdarzały się bardzo często, drony te były bardzo wytrzymałe, i nie posiadały niemal żadnych zaawansowanych układów elektronicznych, które łatwo mogłyby ulec uszkodzeniu. Nadawały się one więc świetnie do szlifowania umiejętności i poznawania technik pilotowania drona. Przystępna cena była również dużą zaletą, podobnie jak kompaktowe rozmiary, umożliwiające łatwy transport drona w dowolne miejsce. Inny, bardzo odpowiedni dron dla początkujących należał do serii obserwacyjnej, w której znajdowały się również najbardziej zaawansowane maszyny w sprzedaży. Maszyna dla nowicjuszy była jednak doskonale przystosowana do możliwości operatorów nie posiadających doświadczenia, a z racji iż nie była ona przeznaczona do lotów wyczynowych, posiadała nieco więcej udogodnień, ułatwiających sterowanie. Przede wszystkim, we wszystkich dronach owej serii, w tym i w wariancie dla początkujących, zastosowano najnowocześniejsze odmiany żyroskopów, samoczynnie stabilizujących lot w trybie zawieszenia, pozwalając na łatwe nagrywanie materiału i robienie dokładnych zdjęć.

W przeciwieństwie do zaawansowanych dronów z serii, podstawowy wariant posiadał zdecydowanie prosty interfejs kontrolera, jak również załączony samouczek i tryb pomocy, pozwalający użytkownikowi na znacznie szybsze poznanie działania drona, oraz opanowanie wszystkich funkcji urządzeń czy sterowania. Z racji iż był to wariant uproszczony, najczęściej służył jako dron startowy dla operatorów którzy chcieli zajmować się dronami obserwacyjnymi zawodowo.

Komentarze są wyłączone.