Profesjonalna nauka jazdy

Profesjonalna nauka jazdy

Nic co robimy pierwszy raz w życiu nie jest proste, dlatego też nie ma co oczekiwać, że po kilku godzinach jazd samochodem będziemy jak rajdowcy. Do tego etapu potrzeba kilkuset tysięcy godzin spędzonych za kierownicą w różnych warunkach. W trakcie nauki jazdy na kursie, uczestnicy zdobywają jedynie najważniejsze umiejętności, które są niezbędne do zaliczenia egzaminu. 

Umiejętności zdobywane w trakcie nauki jazdy 

szczegółowa nauka jazdyKażdego roku do Ośrodków Szkolenia Kierowców zapisują się tysiące osób pragnących uzyskać dokument uprawniający do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Możemy wybrać jeden spośród kilku rodzajów kategorii prawa jazdy, z których najpopularniejsze są na samochód osobowy, ciężarowy, motocykl i autobus. tomiast druga dotyczy już jazd z instruktorem. Pierwsze chwile w samochodzie odbywają się na placu manewrowym, ponieważ osoby, które nigdy wcześniej nie miały okazji zasiadać na miejscu kierowcy, musza się nauczyć podstawowych czynności takich jak ruszanie, zatrzymywanie się, czy hamowanie. Dla nowicjuszy nawet zmiana biegów bez patrzenia na skrzynię biegów jest ciężkim zadaniem, więc nic dziwnego, że potrzebują oni kilku godzin na opanowanie podstaw. Później instruktor zabiera kursanta na ulice miasta, aby nauczyć go parkować i pomóc mu poczuć się pewniej w gąszczu samochodów. 

Dla większości uczestników kursu nauki jazdy, trzydzieści godzin spokojnie wystarcza na nauczenie się stosunkowo dobrze kierować. Nie można mówić o doświadczeniu, bo je się zdobywa dopiero podczas wielu godzin jazd w różnych warunkach. Zanim jednak kursanci udadzą się państwowego ośrodka w celu zarezerwowania terminu egzaminu, muszą zaliczyć wewnętrzny test organizowany przez Ośrodek Szkolenia kierowców. Jego wynik decyduje o dopuszczeniu do egzaminu.

Komentarze są wyłączone.